Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges hogy annyira...

Lehetséges hogy annyira hipochonder vagyok, hogy mentális betegségeket képzelek be?

Figyelt kérdés

2021. jan. 7. 11:13
 1/8 Tabbouleh ***** válasza:
76%
Igen
2021. jan. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a szervezeted pedig gyártani fogja hozzá a tüneteket.
2021. jan. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, talán kicsit megnyugtatott, hogy lehetséges. Akkor már leirom, a skizofréniától félek, tegnap nagyon bepánikoltam ahogy utánaolvastam. Minden tünetre kitaláltam valamit, vágjátok hogy igen, igen ez rám is vonatkozik. Nagyon félek.
2021. jan. 7. 11:20
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze! És igazából itt is megmutatkozik, hogy tényleg minden fejben dől el! pl álterhesség... a nőnek nem csak szimplán elkezd nőni a hasa (hiába nincs benne baba) és nem csak tejet kezd el termelni, és a sok tipikus terhességi tünetet is produkálja, hanem még azt a hormont is elkezdi termelni, amit egyébként csak akkor termelődik, mikor terhesek vagyunk! Szóval igen, ha valamiről elhisszük, hogy igaz, akkor az agyunk is elhiszi és elkezdi küldeni a megfelelő parancsokat a szervezetnek és ezáltal valós tüneteket produkálunk.
2021. jan. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Azt is olvastam hogy egy skizofrén betegnek nincs betegségtudata, tehát nem gondolkozna hogy most beteg-e vagy valami. (Ha jól értelmeztem)
2021. jan. 7. 11:25
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Szerencsére neked már nem is kell képzelned a mentális betegséget, mert az vagy. A hipochondria is eléggé el tud durvulni pl kényszer irányába. Ha elfogadsz egy jó tanácsot: fejezd be a bohóckodást, meg a tünetek figyelgetését. Sportolj, sétálj a friss levegőn, olvass, tanulj, nézz filmeket.
2021. jan. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Tabbouleh ***** válasza:
100%

#1 vagyok

Utolsó, minek mondasz ilyet egy hipochondernek? Ez kb annyit ért, mint a láncdohányosnak mondani, h ne szívja a cigit.


Kérdező én 14 évesen elvitettem magam dokihoz 2× (!!) ekgra, mert attól féltem, h szívrohamom lesz. A poén az, hogy sikerült bebeszélnem magamnak a szorító mellkast stb. Amúgy nem volt semmi bajom. Aztán jött a tüdőgyuszi, azzal 3× voltam orvosnál😅 Fájt, köhögtem és még bebeszéltem magamnak egy lázat is. A temetésem terveztem, de nem volt szervi problémám.

Viszont utána fejben helyretettem magam, eltereltem a figyelmem stb. Lazíts, relaxálj. Mantrátd, hogy egészséges vagy:)

2021. jan. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
44%
Az attól függ, hogy melyik éned keresett rá, és melyik tette fel itt a kérdést. :)
2021. jan. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!