Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez székrekedés lehet vagy...

Ez székrekedés lehet vagy valami más?

Figyelt kérdés
Minden nap van székletem, ami viszont nehezen ürül ki, erőlködnöm kell. Darabos, szinte sosem áll.össze. Utána olyan érzésem van, mintha nem ürültem volna ki. Gyakorlatilag egész nap szèkelési ingerem van. Ha később megpróbálom, néha sikerü hasonlót produkálnom, néha nem. Van, hogy egy nap kétszer is megyek, de nem ürülök ki. Ha éjjel felkelek pisilni, akkor is azt érzem, hogy el tudnék menni nagy WC-re. Bizonytalan vagyok, mert úgy tudom, ha minden nap van széklet, akár ketszer is, az nem székrekedés. Illetve olyat sem találtam, hogy a szekrekedés folyamatos székelési ingerrel járna. Úgy tudom, hogy akkor nincs is inger. Fogalmam sincs, mi lehet ez, de nagyon rossz, kikészülök idegileg. Egyik nap elmentem dél körül, kevés széklet jött, majd este egy rendes, szabályos, nagyobb mennyiség, azután végre kiürültem és jól voltam éjjel és másnap egész nap. De már napok óta csak kínlódok megint.

#székrekedés #bizonytalanság #székelési inger #széklet ürítési probléma
2021. jan. 9. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Iszol elég vizet?

Nekem akkor szokott ez lenni, mikor rostban és folyadékban szegény napjaim vannak.

2021. jan. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
De, ez is szekrekedes, ha nagyon szaraz az allaga.
2021. jan. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Naponta fixen megiszom 2 l vizet, van, hogy többet is. Ezen kívül zöldség, gyümölcs, leves,tea, szóval biztosan nem vagyok dehidratált. Rostot lehet, hogy így sem fogyasztok eleget, pedig minden nap eszem zöldséget és teljes kiőrlésű pékárut. Az állaga nem mindig száraz, van, amikor igen, van, amikor teljesen normális, sima felszínű, nem száraz. Mégis darabos és nem ürül ki teljesen. Szerintem azért van egész nap székelési ingerem, mert érzem, hogy elakad a végbélben, nem ürül ki. De nem tudom, hogy ez székrekedés-e, vagy valami idegi, izomkárosodás, vagy nem tudom.
2021. jan. 9. 13:58
 4/4 anonim ***** válasza:
És a mozgással hogy állsz egyébként? Mert szerintem az ülő életmód is kiváltja. Nekem volt hogy napokig ilyenem volt egyhuzamban, abszolút nem volt kemény a székletem, csak olyan érzés minta "beletört" volna a vége :D
2021. jan. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!