Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SOS, mit lehet tenni azzal,...

Blue Child kérdése:

SOS, mit lehet tenni azzal, akinek 2 hónapja 160-180 körüli a szisztolés vérnyomása, de nem hajlandó orvoshoz menni?

Figyelt kérdés
... És ordítana, ha a másik tenne valami. Eleve patthelyzet. Szerintem izolált szisztolés magas vérnyomásról van szó, ahogy utána olvastam, de nincs ACE - gátlóm, ami jó lenne rá, de ha lenne, akkor sem adnám, mert nem vagyok orvos. MI A FRÁSZT CSINÁLJAK? KÖSZI ELŐRE IS A VÁLASZOKAT.
2021. jan. 9. 21:22
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja az utolsó szisztolés érték 184 volt és ordít, mint a sakál.
2021. jan. 9. 21:23
 2/10 anonim ***** válasza:
Megpróbálni meggyőzni racionális érvekkel. Egyébként miért nem hajlandó elmenni orvoshoz?
2021. jan. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Racionális érvek nála nem érnek semmit. Fél a koronavírustól, azt hiszi, elkapja. Mondtam neki, hogy a háziorvos is tutira már beoltatta magát, ez meg már nem érdekelte. Utálja az orvosokat, mert sok baja volt már és nem akarja, hogy "szurkálják". (nem szó szerint)
2021. jan. 9. 21:53
 4/10 A kérdező kommentje:
Az asszisztensnek már elmondtam pár napja, azt mondta: "Meg akar halni? Azonnal jöjjön be!" Hát ezt nézzem én végig, hogy kínlódik?
2021. jan. 9. 21:55
 5/10 A kérdező kommentje:
Azaz ordít, mint a sakál, és fáj a feje. Tulajdonképpen még agyi tumoros áttétje is lehet. (De ő ezt nem tudja, nem mondom neki, csak a dokit.) Mert úgy meg főleg nem jönne.
2021. jan. 9. 21:56
 6/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy külön írtam, de kiborultam, szabad a pálya... Jó ötlet? :(
2021. jan. 9. 21:57
 7/10 anonim ***** válasza:
Azon kívül, hogy megpróbálod meggyőzni nem tehetsz semmit. Amikor elveszti az eszméletét hívhatsz hozzá mentő.
2021. jan. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Meg kell beszélni a háziorvossal, hogy írjon fel egy dobozzal, aztán otthon szépen ráveszed, hogy vegye be.
2021. jan. 10. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az együttműködése nélkül nem lehet semmit tenni. Ha csak azért nem akar elmenni orvoshoz, mert fél a covidtól, nincs valahol magánellátásban (ha megengedhetik magatoknak) kardiológus telemedicina rendelése?
2021. jan. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Úgy látszik, tényleg az lesz, ha összeesik, majd hívok mentőt. Telemedicinát nem lehet elintézni a háziorvossal - már próbáltam - persze magánkardiológust még nem. Az meg nekem volt jó pár évvel ez előtt. KÖSZI TÉNYLEG ESZEMBE SE JUTOTT!
2021. jan. 10. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!