Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SOS, mit lehet tenni azzal,...

Blue Child kérdése:

SOS, mit lehet tenni azzal, akinek 2 hónapja 160-180 körüli a szisztolés vérnyomása, de nem hajlandó orvoshoz menni?

Figyelt kérdés
... És ordítana, ha a másik tenne valami. Eleve patthelyzet. Szerintem izolált szisztolés magas vérnyomásról van szó, ahogy utána olvastam, de nincs ACE - gátlóm, ami jó lenne rá, de ha lenne, akkor sem adnám, mert nem vagyok orvos. MI A FRÁSZT CSINÁLJAK? KÖSZI ELŐRE IS A VÁLASZOKAT.
jan. 9. 21:22
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja az utolsó szisztolés érték 184 volt és ordít, mint a sakál.
jan. 9. 21:23
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálni meggyőzni racionális érvekkel. Egyébként miért nem hajlandó elmenni orvoshoz?
jan. 9. 21:47
 3/10 A kérdező kommentje:
Racionális érvek nála nem érnek semmit. Fél a koronavírustól, azt hiszi, elkapja. Mondtam neki, hogy a háziorvos is tutira már beoltatta magát, ez meg már nem érdekelte. Utálja az orvosokat, mert sok baja volt már és nem akarja, hogy "szurkálják". (nem szó szerint)
jan. 9. 21:53
 4/10 A kérdező kommentje:
Az asszisztensnek már elmondtam pár napja, azt mondta: "Meg akar halni? Azonnal jöjjön be!" Hát ezt nézzem én végig, hogy kínlódik?
jan. 9. 21:55
 5/10 A kérdező kommentje:
Azaz ordít, mint a sakál, és fáj a feje. Tulajdonképpen még agyi tumoros áttétje is lehet. (De ő ezt nem tudja, nem mondom neki, csak a dokit.) Mert úgy meg főleg nem jönne.
jan. 9. 21:56
 6/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy külön írtam, de kiborultam, szabad a pálya... Jó ötlet? :(
jan. 9. 21:57
 7/10 anonim ***** válasza:
Azon kívül, hogy megpróbálod meggyőzni nem tehetsz semmit. Amikor elveszti az eszméletét hívhatsz hozzá mentő.
jan. 9. 23:38
 8/10 anonim ***** válasza:
Meg kell beszélni a háziorvossal, hogy írjon fel egy dobozzal, aztán otthon szépen ráveszed, hogy vegye be.
jan. 10. 02:25
 9/10 anonim ***** válasza:
Az együttműködése nélkül nem lehet semmit tenni. Ha csak azért nem akar elmenni orvoshoz, mert fél a covidtól, nincs valahol magánellátásban (ha megengedhetik magatoknak) kardiológus telemedicina rendelése?
jan. 10. 12:49
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Úgy látszik, tényleg az lesz, ha összeesik, majd hívok mentőt. Telemedicinát nem lehet elintézni a háziorvossal - már próbáltam - persze magánkardiológust még nem. Az meg nekem volt jó pár évvel ez előtt. KÖSZI TÉNYLEG ESZEMBE SE JUTOTT!
jan. 10. 14:05

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2021, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!