Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez extrasystole lehet?

Ez extrasystole lehet?

Figyelt kérdés
Időnként rám jön hogy napokig bedobban egy nagyot a szívem és napokig csinálja,már megőrülök tőle,hétfő óta megint csinálja,van,hogy abba hagyja pár órára aztán kezdi előlről,most,hogy haza értem neki láttam takarítani,ez sem tetszett neki,elkezdte megint.Lepihentem,most abba hagyta,de van amikor az sem segít ha lepihenek.Dohányzom is,de nem merek így rágyújtani.Ez extrasystole?Am pánikolós is vagyok,sokszor rám jön olyan félelem érzés,mint aki fél valamitől,nagyon rossz,volt hogy egész éjjel nem aludtam tőle.Orvosn ál voltam már,annyit tudok,hogy ilyen instuff valv mitrals,(szerintem ez csak rövidítés),ezt állapították meg,de azt mondták ezen ne aggódjak nincs vele teendő.Annyi még,hogy ez a félelem érzet és ezek a szívbedobogások akkor kezdődtek mikor anyukám meghalt.Nem tudom,hogy lelki eredetű vagy szívbetegség.Hívjam fel a dokim inkább nem tudom mit csináljak,ez a vírus is nehezít mindent.

#félelem #pulzus #Szívbedobogás
2021. jan. 14. 14:31
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

EKG nélkül lehetetlen pontosan megmondani, hogy mi a probléma. Lehet extrasystole, lehet időszakos pitvarfilbrilláció, lehetnek egyéb ritmuszavarok is. Ha egy ilyen időszakban kitapintod a pulzusod a csuklódnál, az mennyire gyors, mennyire erős és mennyire ritmusos? Azt javaslom, nyugodtan hívd fel az orvosodat, és beszéljetek meg egy EKG-t (valószínűleg egy 24 órás vizsgálat lenne a legjobb, mert nem mindig jelentkezik a probléma ugye). Lehet, hogy a vírus miatt csúszni fog, de egyszer akkor is el kell kezdeni intézkedni.

Az "insuff. valv. mitralis" csak annyit jelent, hogy az egyik szívbillentyűd (a bal pitvar és a bal kamra közötti) nem zár tökéletesen. Ha ez nem nagy mértékű, akkor tényleg nem kell vele csinálni semmit.

2021. jan. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!