Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ertheto, hogy megkonnyebbultem...

Ertheto, hogy megkonnyebbultem, most hogy mindket kronikus beteg szulom megkapta az elso Covid-vakcinat?

Figyelt kérdés
Tudom, meg messze van a jarvany vege. Es meg ok is elkaohatjak, bar elvileg nem lenne akkor se kulonosebb szovodmeny. En juliusban kaptam el a virust, es kesz csoda hogy ok nem kaptak el.

2021. jan. 14. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Hol kapta meg? Még nem oltják a lakosságot, csak az egészségügyi dolgozókat.
2021. jan. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Orvosok, de nekik is van bajuk.
2021. jan. 14. 20:52
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Nem érthető. Még az első oltás után is kell legalább 8-10 nap, mire valamilyen védettség már kialakul.
2021. jan. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Jó így már értem. Persze, így azért már védve lesznek. :)
2021. jan. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Anyu cukorbeteg, apunak autoimmunbetegsege van. Nalunk azert egy fertozes kicsit komolyabb lett volna, mint nalam.
2021. jan. 14. 23:26
 6/10 anonim ***** válasza:
43%
Én inkább most kezdenék csak igazán rettegni.
2021. jan. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem fura, hogy megkönnyebbültél, én most kezdenék aggódni..!
2021. jan. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Megis mitol? Hogy mar be vannak oltva? Tudom, a masodik oltas utan kb 1 honappal lesz teljes a védettség.
2021. jan. 15. 19:47
 9/10 anonim ***** válasza:
10%

Tudtommal az oltás nem a legajánlatosabb autoimmun betegeknek, ahogy pl terhes nőknek sem...nemrég még ez keringett róla...

És hogy miért írták előttem, hogy még csak most kezdj félni? Egyértelmű, mert nem tudni, kinél milyen szövődményeket okoz (ahogy persze azt sem tudnánk mit okozna, ha elkapnák a szüleid oltás nélkül a vírust).

Megérkezett ez a remek 1 év alatt elkészült injekció, miközben maga a vírus körül is még sok a homály. Máskor, más betegségekre 1 év alatt kifejlesztik a védőoltást, azokra a betegségekre is, amiket vírus okoz, több évtizede ismernek, de a mai napig nincs ellene védőoltás...? Ugye nem kell folytatnom, miért nem szeretnék sokan az oltást..?

2021. jan. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az hogy 1 ev alatt erkezett meg, azzal mi a baj? Nagyjabol 2 het alatt megvan maga a vakcina fejlesztese, de a tesztelesek, kulonbozo tesztfazisok, engedelyzetetesek miatt tart joval tovabb mig piacra dobjak. A techologia is megvolt, illetve koronavirusokra korabban is folyt mar kutatas. Szerintem itt nem az idovel van a gond, hanem esetleges mellekhatasokrol. De mivel ez is csak feltetelezes, ezerr nem erzem nyugtalanul magam.
2021. jan. 16. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!