Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van olyan, hogy az orvos...

Van olyan, hogy az orvos alkoholt ír fel "gyógyszernek"?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy mondjuk azt mondja az orvos, hogy minden este igyon meg egy deci vodkát. Ilyen létezik?
2021. jan. 15. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet alkoholt receptre felírni, de csak külső használatra, pl. injekció előtt bőrfertőtlenítésre. Nem nagyon éri meg, kb. 3x drágább az orvosi alkohol, mint a bolti. És nincs rá támogatás.
2021. jan. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jó de én úgy értettem, hogy létezik -e olyan, hogy orvosi tanácsként azt mondja, hogy a betegségére jót tesz ha iszik 1-2 pohár alkoholt.
2021. jan. 15. 20:03
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sört szokták vesekőre
2021. jan. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mamámnak javasolta a doki a napi egy pohár vörösbort, bár csak barátilag, nem receptre. :)

Kannásbort biztos nem fognak senkinek orvosilag felírni. :))

2021. jan. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, de olyan van, hogy a súlyos alkoholistáknak meg kell mondaniuk, ha így van, és kórházba kerülnek, mert azonnal abbahagyni / elhagyni náluk az alkoholt veszélyes. Fokozatosan kell csökkenteni. Ilyenkor rendelhet akár infúzióba is téve alkoholt az orvos. Ő rendeli el, hogy mennyit, és milyen infúzióba. Régebben így volt, ma már nem tudom milyen eljárást alkalmaznak.

De olyan nincs, hogy "igyon meg egy deci vodkát".



Metanol mérgezésben is adnak hasonló infúziót.

[link]


Olyanról is hallottam, hogy aki kihűlt annak alkoholos bedörzsölést rendeltek el, például a végtagjaira, de akkor sem itatták a pácienssel.


Inkább külsőleg, a bőr felszínére használják, fertőtlenítés céljából.

2021. jan. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Van olyan gyógyszer aminek a felszívódását elősegíti az alkohol
2021. febr. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!