Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tegnap szoros kontaktban...

Tegnap szoros kontaktban voltam valakivel, aki mára lázas lett. Önkéntes karantént kellene tartanunk?

Figyelt kérdés

Férjemmel élünk ketten egy kis lakásban. Tegnap járt nálunk nagybátyám, segített néhány dologban, bútorok cipelése, szerelés, fúrás... itt volt a lakásunkban kb. 6 órát, ezalatt természetesen közel mentünk egymáshoz, beszélgettünk, volt kézfogás, stb. Látszólag semmi baja nem volt.


Ma reggel szólt nagybátyám, hogy sajnos belázasodott, hirtelen szökött fel kb. 39 fokra a láza. Más tünete egyelőre nincs. Nyilván nem tudjuk, hogy COVID-e, de nem is zárhatjuk ki (a környezetében nem tud fertőzöttről, de hát ugye bárki lehet az).


Ilyenkor nekünk, akik tegnap együtt voltunk vele órákat, hogyan kellene viselkednünk, hogyan éljük az életünket a következő héten?


Most hétvégén nem készültünk sehova, kajánk is van, szóval megoldható, hogy nem mozdulunk ki.

Jövő hétre viszont nekem 2 időpontom is van orvoshoz, az egyik elég fontos lenne, 2 hónapot vártam az időpontra. Én home office-ban dolgozom, de férjem bejár az irodába. Jövő hétvégén találkoznánk öcsém családjával is. Hétközben nyilván kellene boltba menni.


Ti hogy viselkednétek ebben a helyzetben? Ha nem tudjátok, hogy az ismerősötök, akivel találkoztatok, COVID miatt lázas-e? Ha kérnek is neki tesztet, majdnem 1 hét mire eljutnak hozzá tesztelni, szóval addig biztosan nem tudjuk, hogy tényleg COVID-e. Addig mit csináljunk? Zárkózzunk be?



2021. jan. 16. 10:04
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Télen valaki lázas? Csakis Covid lehet, le kell zárni az egész várost!
2021. jan. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%

Öcséd családját most hanyagold. Ne naponta menjetek boltba, hanem egyszer jövő héten. A fontos időpontra menj el, a másikat mondd le. Férjed hívja fel a főnököt, és kérdezze meg, mit csináljon. És persze ne hívjatok át senkit, ne menjetek senkihez látogatóba.


Én legalábbis így csinálnám.

2021. jan. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%

Boltba maszkban mehetsz, kezfertotlenites elotte es utana, majd a vasarolt termekek fertotlenitese. Bar en a helyedben lehet inkabb rendelnek a tesc*bol. Otthon is tarts tisztasagot, mindent fertotlenits, ferjed es a te ruhaid 90 fokon mosd.


Kezdj el szedni 2000mg C vitamint, a ferjed is.

2021. jan. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Mer' aki làzas, az covidos. Érdekes, senki sem infuenzàs, nàthàs, Staphylococcus Aureus-os torokgyulladàsos a covid óta.
2021. jan. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
Ja es ne menjetek at senkihez, hozzatok se jojjon at senki.
2021. jan. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
5.ez a teljes elszigetelés.
2021. jan. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokan együtt élnek a covidos családtaggal és nem kapják el egymástól.
2021. jan. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#7 nekem is anyum covidos volt, 2 hétig össze voltunk zárva (meg előtte hónapokat csak nem folyamatosan). 3-an élünk vele egy háztartásban, senkinek semmi baja.

Kérdező, gyors teszt esetleg a nagybátyádnak? Igen, nem olyan megbízható, de az is valami. Anyumnak is az mutatta ki a pozitívat.

2021. jan. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%
A maszkbetegség nem fertőző. (Legionella)
2021. jan. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Napi egy multivitamin, 1000mg C vitamin és 500mg aspirin.

Másnapra elmúlik.)

2021. jan. 19. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!