Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bal fülemben recsegést hallok/...

Bal fülemben recsegést hallok/érzek, amint abbamarad egy átlagosnál kicsit hangosabb hang?

Figyelt kérdés

Most jöttem a fül-orr-gégésztől, és hát nem mondott rá semmit, de engem meg igen zavar, mert eddig nem volt ilyen.


És nagyon egyszerűen reprodukálhatom:


Ha csak a fülcimpámat elkezdem dörzsölni, az már elég hangos arra, hogy amint abbahagyom a dörzsölést, recseg/pattog egyet a fülem. Hasonló ahhoz, mint amikor kidugul a fülemből a víz.


És mindig csak a hang vége után. Ha fél percig dörzsölöm, akkor is csak azután van a recsegés.


A jobb fülemnél ezzel szemben nyomai sincsenek ennek.



Mellékes infó: azért is mentem orvoshoz (már sokadjára), mert fél éve nem múlik el a fülzúgásom. De ez szerintem nem rég kezdődött el. Nem tudom mennyire állhatnak kapcsolatban.



2021. jan. 20. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát én nekem születésem óta fülcsengésem van mindkét fülemre, sok hülye hangot hallok néma csendben azon kívül, és jobb fülemre gyengén hallok.

Amit mondtál hogy ha megpiszkálod és pattog recseg az teljesen olyan mintha víz lenne beszorulva, vagy esetleg fülzsír, nekem olyankor szokott. Esetleg még akko rvolt mikor használtam hülye fültisztító sprét amitől ki is száradt igazából a fülem vagy mit mondott a fülorrgégészem és mondta hoyg hagyjam abba, rá 4 napra nekem jó is lett.

Szerintem nagy gond nem lesz a füleddel, valami fülzsír lesz vagy víz beragadhatott.

2021. jan. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is ezzel szenvedek most. Nagyon szűk hallójáratom van, így a fülzsír nem tud rendesen ürülni. Néha ki kell mosatni a fülem. Nincs ebben semmi ciki, ez genetika sajnos. Ha víz folyik bele, vagy szappan, ha nem szárítom ki teljesen a fülemből letapad a fellazult fülzsírral. Akkor kattog így nekem. Elég ha ráfekszek arra a fülemre északára, reggel órákig nyomogatom a fülem körül, meg a fülkagylómt hogy elmúljon a recsegő, kttogó hang. Ez általában az előjele nálam a teljes dugulásnak, akkor meg mehetek mosatni. Ez nàlam van. Viszont te írod, hogy voltál orvosnál, gondolom kimosta volna ha látja, hogy eldugult
2021. jan. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Zanzibár2 válasza:
Sziasztok.Nekem fél éve volt fülrecsegésem.Elmentem fülészetre,és elküldött hallásvizsgálatra.Nem mentem el,mert tökéletesen hallok.Közben itthon gerinctorna jogagyakorlatokat csináltam,nem emiatt,hanem éreztem,hogy nem stimmel a gerincem.De ezzel együtt megszünt a recsegés a fülemben.Egy hete megint kezdtem hallani a recsegést,majd egyik este az őrületbe kergetett,és eszembe jutott,hogy a gerincemtől,vagy a környéki izomletapadástol lehet.Elkezdtem torna gyakorlatokat csinálni,és hopp kiugrott, a jobb lapockám melletti izom nagyon fájt a gerinc mellett.Párom átmasszirozta,és elmúlt a bal oldalon hallott fül recsegés.Most napok óta nem hallom.Csak gondoltam érdekességként leirom,hátha segit valakinek.
2021. febr. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi lett elmúlt a recsegés?
2021. szept. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem.
2021. szept. 27. 09:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnálom. Nekem is van hasonló, talán segíthet pár dologra rájöttem.A reccsenés lényegében a dobhártya feszítő két izom koros müködése okozhatja. Aminek a feladata a hangosabb hangnál megfesziti a dobhártyát. Nekem 1 éve kezdődött fuldugulás visszhangzott , egy hét elmult aztán jött a recsegés dobolás minimális hangra pl beszédhang, rángatódzik a dobhártya mintha egy lepke lenne a fülemben, meg recseg is. Éjszaka sipolt Aztán már nappal is zúg a bal fülem. Sztereoidos orspry nem használt . Most vissza mehetnék ct re de nem tudom. Nyeléskor is reccsen mindkettő . Én arra gondolok a fülzúgás és a reccsenés is valami visszamaradt idült gyulladás lehet, tehát összefüghet. Kipróbáltam mindent . ginko tea meleg só , Még egy valamit meg lehet próbálni, nekem nem sikerült mert mindig éhes leszek, Heti két nap böjt nem egymás utáni napon. Ez elméletileg elindít egy erős gyulladáscsökkentő folyamatot a testben. Orvos is csak azt mondta maszek, rengeteg ötlete van mi lehet még az nem is lenne baj de minden ötlete 16000ft ba kerül. Én gyulladásra tippelek, mindkettőnknél.
2021. szept. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én is ezzel a problémával küzdöttem. Viszont nekem akkor recsegett, ha valami hangos zajt hallottam. Elment mellettem pl. egy autó, recsegni kezdett és a recsegéstől szédülni kezdtem. Kivizsgált rengeteg doki, víz nincs benne, fülzsír nincs benne, hallásom tökéletes, röntgenen nem láttak semmit, aztán arra jöttek rá, hogy a nyakcsigolyám nincs rendben, úgyhogy elkezdtem csontkovácshoz járni. Azóta nincs ez a recsegés
2022. jan. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!