Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Félek, hogy halálos betegségem...

Félek, hogy halálos betegségem van. Mennyire valószínű?

Figyelt kérdés

Fél éve járkálok rendszeresen orvosokhoz, de nem foglalkoznak a másik egészségével, szinte nekik áll feljebb, amiért én hozzájuk fordultam.


Két éve kezdődött. Folyamatos hízás. Állandó melegségérzet. Tejcsorgás. Egyből orvos, nem sokkal azután vérvétel, amely kimutatta, hogy magas a prolaktin szint, így az antidepresszánsokat, amiket szednem kellett, abbahagytam. Semmi kezelést nem kaptam ezután... A tejcsorgás így is megszűnt, de minden hónapban híztam 1 kilót legalább, ami azóta is folyamatosan tart. Fél éve viszont egyre rosszabbul vagyok. Kiütések, bőrviszketés, zavartság, hőhullám, csomók a bőrön, fejfájás, szívdobogás, ingerlékenység, furcsa fájdalmak egy - egy területen. Álmatlanság. Ájulásérzés. Kézujjaimon sárgás elszíneződések, homályos látás, rémálmok - már amikor tudok aludni. Zsibbadás az egész testemben. Feszül a mellkasom, a fejem sokszor majd szétrobban.


Inzulin problémára és nem megfelelő hormon háztartásra gyanakszom. Időpontot minden 2. héten kapok. Ide - oda küldözgetnek, bunkóznak. Maszekon elkérnek 10-20 ezreket haszontalan tanácsokért cserébe. Félek.


2021. jan. 21. 23:59
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
Ezekbõl a tünetekbõl én hipochondriára gyanakszom.
2021. jan. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Figyelj, ezekkel a tünetekkel keresd tivábbra is az orvosokat, főleg így, hogy egyre komolyabbak!

Az interneten csak óvatosan, hogy mit keresel, mert ha saját magadat akarod diagnosztizálni az internet segítségével, csak még rosszabb lesz. A gyanúid látszólag beigazolodni látszanak, aztán közbe mégse...

Durva hasonlat, de simán lesz egy sima megfázásból rák...


Az orvoshoz, pedig ha beteg vagy, ne menyj! 🙃

Legalábbis most ezt hangoztatják...

2021. jan. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok hipochonder. Sosem rettegtem semmilyen betegségtől, és ahogyan a második válaszoló is írta - nem hiszek el mindent az internetnek. Viszont, amíg azt látom, hogy az orvosok nem hajlandóak együttműködni, és állandóan kijön rajtam még szemmel láthatóan is egy újabb tünet, addig van mitől félnem.
2021. jan. 22. 00:15
 4/8 A kérdező kommentje:
Aki hipochonder, az nem hízik közel 35 kilót két év alatt ugyanazzal az életmóddal, és nem jön ki rajta mindenféle bőrkiütés, sem bőr alatti csomók. A többi tünet, amiket fentebb is írtam, lehet akár lelki is, nem vitatom. Mindenesetre ennyi baj már kivizsgálást igényel(ne).
2021. jan. 22. 00:18
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Figyelj, ha halálos beteg lennél, akkor nem híznál folyamatosan, hanem épp ellenkezőleg, nagyon lefogynál. Ennek ellenére, mindenképp ki kell vizsgáltatni, hogy mi okozza a tüneteket. #1-esre ne hallgass, ez nem hipochondria, főleg nem ennyi tünettel. Lehet hormonprobléma vagy pajzsmirigy és stressz. A stressz okozhat alvászavarokat, gondolom a tüneteid miatt aggódsz. Hidd el, 2 év alatt már meghaltál volna, ha tényleg halálos beteg lennél. Emiatt ne aggódj fölöslegesen!
2021. jan. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is lehet pajzsmirigy probléma, plusz a sok stressztől a többi.

Szerintem keress fel egy endokrinológust.

2021. jan. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Endokrinológiára kaptam legutóbb időpontot, még 1 hónap, mire megvizsgálnak... Remélem, tényleg csak az a bajom. Köszönöm a megnyugtató válaszokat.
2021. jan. 22. 09:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Az összes tüneted pajzsmirigyre, hormonzavarra utal.
2021. febr. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!