Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az számít covid19-en átesettne...

Az számít covid19-en átesettnek, akinek volt egyszer egy pozitív tesztje?

Figyelt kérdés

Pl.ha egy ismerősömnek még augusztusban volt egy pozitív tesztje, neki postázni fognak védettséget igazoló kártyát?

És ha a pozitív után nem volt neki negatív?-de nyilvánvalóan meggyógyult már azóta.

Tehát a kérdés az, hogy az számít a betegségen átesettnek, akinek igazoltan volt pozitív PCR tesztje?



2021. jan. 23. 16:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Csak azt igazolják, akit böktek. Pont itt írta valaki, hogy muszály lett volna oltani, mert eüben dolgozik, mivel a genteszt pozitív volt, tehát átesett rajta (állítólag nem vette észre), így nem kell oltani, viszont nem adtaknpapírt sem, mivel főzük sem volt, hogy mit kell ilyenkor csinálni.
2021. jan. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%
Az lenne a logikus, ha a hivatalos PCR, gyorsteszt és az antitest teszt (ami a vérből nézi, hogy átestél-e rajta) egyaránt számítana. Meg persze az oltás is. De hogy az állam így fogja-e csinálni - hát passz. Meg ugye nem biztos, hogy a teszteredményekről még megvannak a feljegyzések, pláne a magánközpontokban végzettekről.
2021. jan. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Mivel állítólag az átesettek 1/6-ának van elég ellenanyag a szervezetében 3 hónappal a megfertőződés után, nagyon igazságtalan lenne egy augusztusi fertőzöttnek kártyát adni. 2-3 hónappal a fertőződést követően már lehet oltani, én arra számítok, hogy csak erre az időtartamra vonatkozik majd a "mentesség".
2021. jan. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hát igen, én is remélem, nehogymár mehessen, amikor mi meg nem!!!4
2021. jan. 23. 17:09
 5/16 anonim ***** válasza:
November végén lett pozitív tesztem, kíváncsi vagyok, hogy mi lesz. Eü dolgozó vagyok, oltást nem kaphattam.
2021. jan. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja 4-es. Ti éltetitek a rendszert. Megdöglött a lovad, dögöljön a szomszédé is. Ha nem lenne ennyi rosszindulatú buta ember, nem lehetne majdnem egy Földnyi embert zsarolni.
2021. jan. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Egyébként szarkazmus volt az a kommentem.😂
2021. jan. 23. 23:05
 8/16 anonim ***** válasza:
Bocs, nem jött át. :)
2021. jan. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy azoknak is simán ki lehet adni az igazolást, akik augusztusban vagy korábban kapták el, mert ugyan ellenanyag nincs olyan sok a vérben pár hónap után, de ettől még nem feltétlenül szűnik meg a védettség. Sőt, egész biztos, hogy többségében nem szűnik meg, mert különben sokkal gyakoribb lenne az újrafertőződés.


Persze, előfordulhat, hogy ki sem alakul a védettség vagy megszűnik, de ez elég ritka. Biztosra menni nem tudunk, hiszen az oltástól se lesz mindenki védett. Valószínűségekben kell gondolkozni: azokat az embereket engedhetjük ki, akik nagy valószínűséggel védettek. Így megfontolva szerintem érdemes mindenkit "szabadlábra helyezni", aki már átesett rajta.

2021. jan. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Ezzel egyébként egyet értek (10:04-es).

Akik védettek, azokat tényleg semmi értelme korlátozni, viszont ugyanakkor azonos ,,jogoknak” kellene megilletniük minden embert. Szóval ezt elég nehéz megmondani, hogy hogy lenne jó, de mindenesetre szerintem is kéne adni mindenkinek ilyen védettséget igazoló kártyát, aki már átesett rajta. Viszont az, hogy ezek alapján van, aki kimehet az utcára, van, aki nem, az már súlyos igazságtalanság-szerintem.

Belegondolva, pl.a bárányhimlőt is egyszer elkaptuk, aztán most már mit bánt minket, ha bárányhimlős van a közelben😂

2021. jan. 24. 13:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!