Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van itt olyan aki mellékvese...

Van itt olyan aki mellékvese kéreg elégtelenségben szenved?

Figyelt kérdés
Akiknek van ilyen, nektek is jár vele egyfajta szédülés? Nem sima szédülés, hanem egy teljesen másfajta, fura megmagyarázhatatlan szédülés.

2021. jan. 23. 18:23
 1/6 Senior Séf ***** válasza:
68%
Én most kezdek kilábalni belőle. Szédüléseim nem voltak, (az az autoimmun spektrum egy másik manifesztálódása) viszont évtizedekig két és fél órákat aludtam.
2021. máj. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jó neked akkor :) Nekem ilyen néha előjövő különös "szédülések" jönnek elő és azt reméltem tudok valakivel beszélni róla, akinek hasonló van.
2021. máj. 7. 15:50
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem rossz a cukrod? Nekem se jók a vese értékeim, de a cukorproblémától szédülök.
2021. máj. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azzal nincs baj.
2021. máj. 8. 13:00
 5/6 Senior Séf ***** válasza:
46%

Nem, ennek nem a cukorhoz van köze. Ez autoimmun folyamat, ai az áteresztő bél szindrómával kezdődik.

Röviden és konyhanyelven:


Egyes tápláléknak látszó tárgyak fogyasztásakor olyan enzimek szabadulnak fel, amik a vékonybél faláról leradírozzák a nyálkabevonatot, és apró lyukak keletkeznek, amelyeken keresztül emésztetlen fehérjemolekulák kerülnek a véráramba. Amíg rendben van a bélflóra, ez nem okoz különösebb gebaszt, (azonnal befoltozza a bél falát), de manapság nem az a jellemző, hogy rendben lenne. Az immunrendszer a testidegen fehérjékre van kihegyezve, tehát ha ilyet észlel, azonnal támadásba lendül. Eddig nincs s baj, hisz ez a dolga. Csakhogy a mai nyugati típusú táplálkozás következtében sokaknál egyfolytában nyitva marad a bélfal, folyamatosan szivárognak a véráramba az oda nem való anyagok, folyamatosan csúcsra van járatva, a végletekig ki van fárasztva az immunrendszer. Ráadásul ezek a fehérjemolekulák egyes szerveken megtapadnak. A glutén (zoulin) pl a mellékveséken, a kazein a pajzsmirigyen, stb. A molekuláris mimikri miatt pedig a hullafáradt immunrendszer, miután már nem tudja, ki a barát, és ki az ellenség, ezeket a szerveket is megtámadja.

Sajnos az akadémikus orvoslás protokollja ezt még nem tartalmazza, és ha hinni lehet a British Medical Journal előrejelzésének, akkor még kb 12 évig nem is fogja. Én is csak a tanácstalanul széttárt karokba ütköztem mindenhol, és ez vezetett oda, hogy magam járjak utána.

2021. máj. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Ezek szerint te is ebben szenvedsz?

2021. máj. 9. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!