Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hirtelen szoktam le a koffeinr...

Hirtelen szoktam le a koffeinről, székrekedés elleni tanácsok?

Figyelt kérdés

Több évet voltam aktív napi koffein fogyasztó. Napi egy csészét minden nap elfogyasztottam, volt eset amikor kettőt,heti egy alkalomkor körülbelül. Általában délelőttre esett, volt amikor megsem ittam és az első korty már adta a székelési ingert, ez már az utóbbi időben volt, amikor már csak megszokásból ittam, így gondolom a szervezetem instant méregtelenítést végzett. Napi többször is rendszeresen jártam wcre, viszont ez különösebben nem zavart,mivel kiskoromban volt, hogy nem volt rendszeres a székelésem, így volt amikor nehezebben ment, úgy 10 éves korom körül,így örültem,hogy ez már nem áll fent.

Körülbelül az elmúlt 7 napban egyszer ittam kávét, és nem tartanám jó megoldásnak azt,hogy igyak napi kevesebb mennyiséget, mivel jól sem esik, és a bőrömre is kezdett rossz hatással lenni.

Pszichés elvonási tünetek egyáltalán nincsenek, még fejfájás sem (ez gondolom attól,hogy több folyadékot ittam), viszont az étvágyam megugrott a napokban, viszont szűk 5%a sem távozott belőlem. Szilvával próbálkoztam és nem vált be, hashajtón kívűl milyen lehetséges megoldások vannak? Vajon mekkora kárt okozhatott a szervezetemnek az ilyen hosszú távú kávé fogyasztás? Túlzott mértékben átvette volna az emésztési szerepet? Olyan válaszokat is várnék, amik segítenének egyszerűbben visszállni a szervezetemnek a normális működésébe.



2021. jan. 24. 21:09
 1/5 A kérdező kommentje:
Elmaradt, 18/L
2021. jan. 24. 21:09
 2/5 Angel3000 ***** válasza:
91%
Szia! Furcsa, hogy az aszalt szilva nem segitett, - este vacsora utàn 6-8 szem, és reggelre meg lesz az eredménye. A màsik bevàllt mòdszer székrekedés ellen a szûztea kapszula, este lefekvés elött 1 szem bevétele sok folyadékkal. Reggelre meg lesz a hatàsa.
2021. jan. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Este 1 db zöldtea kapszula
2021. jan. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szilvalé jobb, inkább az aszalt gyumik vizet vonnak el és székrekedés okozhatnak

2 liter víz, rostos dolgok zabkasa teljes kiörlésű dolgok,nyers zöldség gyümölcs vagy smoothiek többször egyél keveset (vastartalmu dolgok "megfogjak a hasad")

2021. jan. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ennyi kávé fogyasztása semmi kárt sem okoz. A székrekedés sokkal problémásabb, inkább ajánlanám a kávét, ha már ilyen jól bevált.
2021. jan. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!