Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Covid miatti íz és szagvesztés...

Covid miatti íz és szagvesztés - kérlek írjatok pozitív tapasztalatokat! Csak van olyan is? :)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Még csak 3-4 napja nem érzek ízeket és szagokat a kovid miatt de borzasztoan el vagyok keseredve....kérlek írjátok meg kinek mikor és hogyan jött vissza? (fokozatosan?mit éreztél elsőre?mit nem?) remélem nem ment el örökre?! :(

2021. jan. 25. 18:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A pozitívum az, hogyha szar az ebéd, így azt is simán megtudod enni.
2021. jan. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 KeyserSöze válasza:
100%
Hmm december óta nem érzek szagokat ízeket is kb januártól kezdtem el érezni. Végig negatív a tesztem egyébként ez majd idővel fog vissza jönni. Az ízlelésem fokozatosan jött vissza persze előtte is meg tudtam különböztetni az édeset a sóstól. A szagokkal meg bizonyos dolgoknak érzem nagyon enyhén tényleg koncentrálnom kell amúgy semmi. Szóval az ízeket érzem rendesen a szagokkal vagyok gondban de bizonyos szitukban nem bánom
2021. jan. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

Októberben voltam kovidos, azóta sincs szag és ízérzetem. A doktor nekem azt mondta, hogy az is lehet, hogy 6-8 hónap mire visszajön.

Egyébként próbálgattam különböző kúrákat is, de semmi hatása.

Sajnos ki kell várni azt a pár hónapot. Viszont az is lehet, hogy 1-2 hét múlva neked visszajön. Ez emberfüggő.

Viszont jobbulást kívánok neked!😊

2021. jan. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi hogy írtatok! :) annyi h én is erzem az alap ízeket h sós édes keserű, egyik rokonom még ezeket se érezte, és 6. Napon kezdett el sósat érezni ezzel nyugtatom magam hogy akkor még nem is vagyok olyan szar helyzetben...
2021. jan. 25. 19:57
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálam ez volt! Nem éreztem reggel a kávé illatát, pedig öltözés /sminkelés közben szoktam szagolgatni, mikor fő le. Aznap reggel kimentem konyhába, hogy mi van már miért nem főtt le a kávé, hát nem érzem az illatát! És le volt főve :) utána még napokig nem éreztem sem illatot sem szagokat. Más tünetem nem volt. Sem szövődmény, semmi. Én ezért oltsam be magam?
2021. jan. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Na és azóta már érzel mindent rendesen?
2021. jan. 26. 07:14
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen persze, rá másfél hétre már minden helyreállt.
2021. jan. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
5 napig nem éreztem semmit, azóta folyamatosan javul. Az szaglásvesztés óta 9 nap telt el, most olyan 80%-os a szaglásom
2021. jan. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én kb egy hétig nem éreztem se szagokat, se ízeket, szedtem cinket, B-vitamint, aztán megoldódott. Barátnőm nem szedett semmit se, neki hónapok alatt lassan tért vissza. Nem tudom, hogy a nyomelemek miatt, vagy genetika.
2021. febr. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem sem volt kb 10 napig.Fokozatosan ment el, és fokozatosan jött vissza. A körömlakkomon teszteltem:-D

Simán bele tudtam dugni az orromat, és nem éreztem a büdöset.

2021. febr. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!