Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 142/80-as vérnyomás mennyire...

142/80-as vérnyomás mennyire vészes egy 28 évesnek?

Figyelt kérdés
Fájt a fejem és égett az arcom ezért megmértem a vérnyomásom és ennyit mértem.10 perc múltva már 135 volt most az előbb meg 130/82-őt mértem.Egyébként inkább alacsony szokott lenni reggel 109/77 volt.Napközben is max 125 szokott lenni.Érdemes vele foglalkozni vagy ilyen mindenkivel előfordul,hogy néha fel megy a vérnyomás?

2021. jan. 28. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Magas. De nem halálos. Én orvossal megnézetném
2021. jan. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%
Semmi....ne stresszelj rá. Pláne, hogy általában 130 körüli az érték.
2021. jan. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor van gond, ha rendszeresen, nyugalomban is ennyi. Mondjuk ha gyakran fölmegy ok nélkül, lehet az is gond, ebben az esetben rákérdeznék a háziorvosnál. Szerintem mérd meg még néhányszor a következő napokban, ha 120/80 körül van általában vagy alatta, akkor ne aggódj, ha viszont többször is túl magasat mérsz, akkor beszélj az orvosoddal. És persze szabályosan mérd, tehát kis pihenés után, ülve, támlás széken hátradőlve és nem keresztbe tett lábakkal, mert ha ezeket nem tartod be, magasabbat mérhetsz, nem lesz összehasonlítható az eredmény az hivatalos értékkel.
2021. jan. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
91%
Nekem ennyi az átlag, de nagyobb vagyok, mint az átlag. Ha problémát okoz számodra, akkor orvos, ha nem, akkor ignoráld.
2021. jan. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!