Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ezzel sürgősségire menjek?

Ezzel sürgősségire menjek?

Figyelt kérdés
39 körül van a lázam, szúr jobboldalt az oldalam, hányingerem és nagyon szapora a pulzusom. Kb 3 napja van, de eddig nem volt ilyen erős, most egy kisebb mozdulattól is belenyilal és majd’ bepisilek. Nem szándékoztam sürgire menni, de ez már nagyon megijeszt, nagyon durva a fájdalom.

2021. jan. 28. 19:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Jah
2021. jan. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Most
2021. jan. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Igen
2021. jan. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Menjél
2021. jan. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Sokan hülyeséggel jönnek (már elnézést), de ezzel azért be lehet menni.
2021. jan. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
Sanszos egy vakbel mutet. Meg ma este menj be ugyeletre vele!
2021. jan. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem az ügyeletre menj. A sürgősségi azoknak van akik szó szerint haldokolnak. Egy hirtelen baleset, vagy szívroham, őket viszik sürgősségire, mentővel.

Én egyszer epegörccsel mentem be éjjel, kérdezték hogy mióta van, mondtam hogy kb egy hónapja fáj, amiből az utolsó két hét olyan hogy már enni sem tudok, fogytam 14 kilót, és két-három napja már inni sem tudok. Meg ugye szemmel láthatóan neonsárga volt a bőröm a felgyülemlett bilirubintól.

Hát elküldtek az anyámba, de nagyon trágár módon. Hogy ha fennáll a probléma, akkor miért most jut eszembe bejönni, meg amúgy is, ha eddig szenvedtem, akkor szenvedjek tovább. És amúgy is éppen újraélesztenek valakit ott bent, az én állapotom semmiség ehhez képest, amíg nem áll le a szívem addig takarodjak a sürgősségiről.

Hazavánszorogni már alig tudtam. Reggelig valahogy kibekkeltem, korán reggel pedig felhívtam egy orvos ismerőst (még jó hogy van ismerősöm, különben már nem élnék) és ő vitt a sürgősségire azonnal. Őt már persze komolyan vették, amúgy ugyanaz az éjjeli trágár, bunkó társaság volt szolgálatban. De egy pisszenés nem volt, tették a dolgukat rendesen. Ahogy az orvos kitapogatta a hasam, lesápadt. Mondta hogy kivártam a legvégét, éjjel el kellett volna látniuk, és hogy ha most sem kerültem volna be, akkor kb fél napot éltem volna még túl ebben az állapotban. Aztán jött a hosszú kórházi kezelés, egy mini műtét csövön át, és infúzió napokig.

Szóval ezután az élmény után én mindig el szoktam mondani mindenkinek hogy ha nem akarja hogy megalázzák a sürgősségin amiért dobog a szíve, akkor inkább az ügyeletre menjen.

2021. jan. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

"Szerintem az ügyeletre menj. A sürgősségi azoknak van akik szó szerint haldokolnak."


Nálunk ez egy és ugyanaz. Mindenki ugyanott vár, mindenkit oda hoz a mentő is, és magadtól is oda mész be a saját lábadon.

2021. jan. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, soha nem hallottam hogy valahol a sürgősségi és az ügyelet egy és ugyanaz. De elképzelhető hogy pici városokban így van.

Mondjuk én sem élek nagyvárosban, kb 40-45ezren lehetünk. De itt két teljesen különböző dolog. A sürgősségi a hirtelen nagyon nagy bajokra van, amiket írtam az előző hozzászólásomban, az ügyelet pedig sima orvosi ellátás, rendelési időn kívül.

2021. jan. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk van egy korzeti korhaz, ott van az ugyelet es a surgossegi is. Mashova nem is mehetsz a bajoddal, egy a bejarati ajto is. Marmint nyilvan ha szivrohamod van gyorben, de debreceni vagy, ott is ellatnak, de erted. Tekintve hogy kb 60-70 km-es korzetben az egyetlen korhaz.
2021. jan. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!