Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ti, akik átestetek már a...

Ti, akik átestetek már a korona vírus fertőzésem és halljátok ezeket az őrületes egetrengető baromságokat, amiket egyes szennylapok lehoznak a vírussal kapcsolatban, mit érezték ilyenkor?

Figyelt kérdés
Én is átestem, édesanyám is átesett, a férje is átesett és a családba szinte mindenki...egyszerűen leesik az állunk a sok hülyeségtől. Olyanokat olvasunk, hogy az agyat támadja meg, az idegrendszert, a szívet, májat, Gyógyulás után is hosszútávú gyengeség meg egyéb ökörség, persze ez nem igaz, hiszen boncolás sincsen, Fogalmuk sincs hogy tényleg okoz e valamit hosszútávon és mégis ezzel a baromságokkal van tele az internet, az emberek meg rettegnek. Neves emberek szájából hangzanak el ezek, komoly hírportálokon… Nem értjük miért... Bezzeg ez nem rémhírterjesztés…
2021. febr. 1. 15:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
A kérdésedbõl ítélve én is elhiszem hogy az agyat támadja meg.
2021. febr. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Gondolom az fel sem merült benned, hogy mindenkinek más lefolyású.
2021. febr. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Három hónapja lezajlott, két hétig voltam kórházban, m3g mindig nem vsgyok rendben. Pedig semmi krónokus betegségem nem volt. Szóval ne extrapolálj pár esetből.
2021. febr. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
58%
2019 decemberében kaptam el a koronavírust, amikor még hivatalos források szerint nem volt Európában. Pár napig nagyon rossz volt, lélegezni alig bírtam, de kórház nélkül túlvészeltem, mivel nem tudtam, hogy létezik a korona.
2021. febr. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Fizetett provokátorok!


“Gondolom az fel sem merült benned, hogy mindenkinek más lefolyású.“


Az influenza, más koronavírusok, a malária, a szalmonella és még sorolhatnám mi más ami mindenkinél másképp zajlik le. A családomba van olyan ember, akinek még tüdőembolia is volt és semmi baja. Mellesleg édesanyám munkahelyén szinte mindenki átesett és az nem pár fő.

2021. febr. 1. 16:20
 6/15 anonim ***** válasza:
Értem. Tehát azért, mert te meg a családod eddig olcsón megúsztátok, az a konzekvencia, hogy még maguk a szakemberek is baromságot írogatnak azzal, hogy milyen komoly szövődményei LEHETNEK neki. Hát érdekes hozzáállás. Ezek szerint az emlőtumorba sem lehet belehalni, mert 2 közeli nőrokonnak is sikerült legyőzni és kamuzik, aki azt állítja, hogy az édesanyja végül abba halt vele? De ha már itt tartunk pár éve nekem is volt egy olyan vírusfertőzésem, amin a lakosság 90 %-a átesik gyerekkorban, kb mint egy újabb átlagos nátha, mire én, aki amúgy sosem vagyok beteg még kórházba is kerültem miatta és fél évig nem sportolhattam a máj-és lépruptúra veszélye miatt. A medicina továbbra sem egzakt tudomány, hogy van a "betegség", aminek van a "tünete", ami a "tablettával" kezelendő. Ez ennél egy picit bonyolultabb, főleg hogy ha elgondolkodunk azon a tényen, hogy az immunrendszer pontos működése még csak most áll feltérképezés alatt és a legnagyobb részét még ma sem ismeri pontosan az orvostudomány, esetleg sejti. Rémhírterjesztés? Nem, ez kérlek felkészítés. Tudod, ha azt mondanák ezek a neves szakemberek, hogy senkinek nem lesz semmi baja, az első komolyabb szövődményekkel rendelkező páciens már nyomná a feljelentést a félretájékoztatás miatt. Ezt hívják defenzív medicinának. Pedig ezzel a jelenséggel mindannyiszor találkozol, amikor orvoshoz mész: például hogy mi mindent tilos fogyasztani várandóság alatt, nagy részük sehol nem reális veszély, de egyszer volt a történelem során, akinek amiatt lett baja, ezért tiltólistára került. Az antibiotikumok jó része is csak azért kerül felírásra, mert "mi van ha", habár a tünetek alapján felállított diagnózis semmilyen szinten nem teszi indokolttá, de egy Augmentin okozta hasmenés után még senki nem jelentett fel senkit, míg el lehet képzelni, hogy mit kap az az orvos, aki félrediagnosztizál valakit még akkor is, ha a tünetek és a látott kép alapján minden más szakember is ugyanazt a diagnózist állította fel. De elmondható minden olyan betegségre felírt gyógyszernél, ahol igazából elegendő lenne csak egy életmódváltás és már rendbe jönne a páciens, de ez sajnos nem mérhető olyan objektíven, mint egy felírt gyógyszer, plusz a betegek eleve meg sem tudják ítélni objektíven sem a saját állapotukat, sem a saját felelősségüket a betegségükben, esetleg direkt hazudnak is arról, hogy például mikor mit esznek, vagy mennyit mozognak, mennyit dohányoznak, milyen káros szenvedélyük van, milyen egyéb betegségeik vannak.
2021. febr. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%

NEM FLEXELEK! 23 éves, életerős, kigyúrt férfi vagyok, gyerekkorom óta sportolok. Nem dohányzom, nagyon ritkán iszom, akkor is keveset. Odafigyelek a kajára, minden nap megvan a fél kg zöldség/gyümölcs, nem eszem mirelitet.

Elkaptam a COVID-ot és egy hétig ki se tudtam kelni az ágyból. Aztán egy hétig kikeltem, de csak lézengtem. Borzalmasan kiütött. 5 kg-t fogytam, 39 fok körüli lázam volt, fájt a fejem, a torkom, a mellkasom, ment a hasam, nem éreztem az ízeket, a szagokat.

Na, most képzeld el, hogy elkapja a covidot a 89 éves Marika néni, vagy a 78 éves láncdohányos Gyuri bácsi. Szerinted nekik milyenek az esélyeik? Szerinted rémhír? Csak mert a te ismerettségi körödben 20-30 embernek viszonylag enyhék voltak a tüneteik? 50 éves embereket ismertem, akik meghaltak...

Komolyan, az ilyen emberek rosszabbak, mint maga a COVID.

2021. febr. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#6: riszpekt, hogy értelmes lénynek tekinted ezt a hőzöngőt, és érvelni próbálsz neki!

De gyanítom, hogy lepereg róla. Dunning-Kruger pozitív ... :)))

2021. febr. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#7 "Komolyan, az ilyen emberek rosszabbak, mint maga a COVID."


100%-ban egyetértek veled!


Annyira ostobák, hogy a szemellenzőjüket sem képesek lecsavarozni.

2021. febr. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

"Na, most képzeld el, hogy elkapja a covidot a 89 éves Marika néni, vagy a 78 éves láncdohányos Gyuri bácsi. Szerinted nekik milyenek az esélyeik? "


Ahogy írtam, olyan is elkapta, aki nem éppen fiatal és tüdőembóliája volt... Amit leírsz magadról, az szörnyű. Valami nagyon el van rontva nálad, ha ez igaz, amit állítassz! Képtelen vagyok elhinni, hogy egy 23 éves sportoló, aki odafigyel az étkezésére, napi szinten fél kiló gyümölcsöt eszik, azt így kifektesse ez a közepesen gyenge flu. Nem éppen életszerű, mivel a 20 évesek közül világszerte is elvétve található halott..... Egyébként a pszichés állapotod nagyon sokat hozzájárúl a betegség lefolyásához! Sokan annyira megvannak rémülve, hogy 10x-esre nagyítják a betegséget, mint ami valójában. Sajnos a psziché képes ilyenre. De az is lehet, hogy egyszerüen mégsem vagy annyira egészséges mint hiszed!

2021. febr. 1. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!