Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Veszélyes a gyenge vérnyomáscs...

Veszélyes a gyenge vérnyomáscsökkentő?

Figyelt kérdés
A dokinak panaszkodtam hogy sokszor fáj a fejem kóros elhízott vagyok jelenleg ezen már dolgozok hogy ne legyek. Az átlag vérnyomásom olyan 140/75/90-95 között szokott mozogni, és azt mondta hogy felír egy "nebibeta 5 mg-os" gyógyszert, hogy hátha ez segít, mert ez határeset, és meg lehet hogy ettől fáj. Na de most én attól félek hogy még csak 21 éves (fiú) vagyok, és 1 hónap "kipróbálás" idő alatt hozzászokik a szervezetem, és később egyre erősebb kell, vagy már enélkül rosszul érezném magam utána. Még nem kezdtem el szedni, csupán tapasztalatokra vagyok kíváncsi.

2021. febr. 1. 20:23
A kérdező szavazást indított:
Érdemes egy próbát adni neki.
Nem érdemes, hozzászokást okoz.
Felesleges ekkora vérnyomásnál.
7 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:

Fogyj le. Egyél sok zöldséget, gyümölcsöt. Csökkentsd a sóbevitelt, mert az vérnyomás emelő. Igyál sok folyadékot, hogy a vesédet jól átmosd. A vesédet is meg kellene nézetned, amúgy. Mozogj minél többet, rendszeresen. Vegyél őrölt szőlőmagot és azt is napi három kávéskanállal, bő folyadékkal fogyaszd. Csökkenti a vérnyomást. Ezen kívül igyál György-teát magasvérnyomásra.

Ne szedj még ilyen fiatalon vérnyomás gyógyszereket, főleg, "találomra", l'art pour l'art, hogy "majd csak lesz valahogy". Szakorvosi vizsgálatra kellett volna utaljon az orvos.

Egy hónapig legalább folytasd, amit leírtam.


Volt-e laborvizsgálat, EKG?

2021. febr. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen volt laborvizsgálat ahol a cukor volt magas, a májfunkció, és valami minimális gyulladás van a szervezetemben. Meg persze a koleszterin magasabb, de nem veszélyesen. EKG-m teljesen normális jártam kardiológián is. Köszönöm a jó tanácsokat tényleg örülök hogy hasznos információt is nyújt valaki. Megfogadom amit csak tudok. Sokat iszok napi 3-4 liter víz biztos hogy lecsúszik. A szólómagról nem tudtam viszont.
2021. febr. 1. 20:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!