Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vérvételen voltam és a tsh...

Vérvételen voltam és a tsh elég magas lett de a t3 és t4 normális értéket mutat, ez hogy lehetséges?

Figyelt kérdés
azt olvastam hogy ha pajzsmirigy betegséged van akkor a t3 és t4 értéke is megváltozik. csak jővő hétre van időpontom és kicsit aggódom az eredmények miatt. 24 éves lány vagyok és sosem volt még komolyabb bajom:(

2021. febr. 4. 05:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi a tsh? Szülés előtt álló fiatal nőknek 1-2 között jó, felette alulműködés, hiába magasabb a határertek, abban a meghatározasban benne vannak az idősek, férfiak stb is.

De semmi gond, kapsz gyógyszertár, kis életmódváltás és visszaall az majd.

2021. febr. 4. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
elég magas 11 :(
2021. febr. 4. 06:22
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

11 az kicsit magas. Az elég magas az 40.

Ha enyhe az alulműködés, akkor csak a TSH magas, a többi nem

kapsz valami gyógyszert, és 6 hét múlva ismét meg kell nézni.

2021. febr. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen csak az 1-2 képest én ezt elég magasnak gondoltam...de mitől alakulhatott ki? mindig probálok egészségesen és sokrétűen táplálkozni, nem vagyok elhízva, mozgok(bár a korona óta kevesebbet), nem dohányzom, és alkoholt is ritkán fogyasztok, viszont elég sokat stresszeltem mostanában:( vagy ennek nincs konkrét oka amitől kialakulhat?
2021. febr. 4. 06:44
 5/10 anonim ***** válasza:
Sokféle oka lehet, pl. jódhiány vagy autoimmun folyamat. Nálam valószínűleg a glutén volt a ludas.
2021. febr. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3,6 volt, a dokim egyből gyógyszerre állított és ahogy kerdezgetett kiderült, hogy ezerféle tünetet okozott, amit sosem hoztam összefüggésbe semmivel.

11 az szerintem nagyon nem kevés.

2021. febr. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Számos ok állhat a háttérben. A mechanizmus egyelőre vélhetően az, hogy valami miatt alulműködik a pajzsmirigy, amit a TSH általi túlstimuláció egyelőre képes kompenzálni, így az a pajzsmirigyhormonok szintjén nem manifesztálódik. Érdemes megkeresni az okot.
2021. febr. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,minden esetre jővőhéten kiderül
2021. febr. 5. 10:42
 9/10 anonim ***** válasza:
Írj majd, hogy mi volt! 🙂
2021. febr. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
nálam is magasabb a tsh (4.6), viszont a ft3 még határérteken belül van (6.02) ami a felső határhoz áll közel. hétvégére kaptam időpontot endokrinologushoz. Remélen tudni fogja az okát miért magas egyszerre a tsh és az ft3 is...
2021. febr. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!