Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Érdemes (magán) laborvizsgálat...

Érdemes (magán) laborvizsgálatra mennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az utóbbi hetekben úgy érzem, hogy betegeskedem. Ritkán szokott alapvetően fájni a fejem, mostanában viszont minden nap szokot főleg a homlokom és a fejtetőm, néha az egész fejem. A fejfájás olyan, mint amikor a vérnyomás is ingadozik. A fejfájás mellett elkezdtem szédülni is (spontán). Ilyenkor bizonytalanság, néha forgó jellegű szédülés kap el, hányingerem is szokott lenni ez idő alatt. (Régen sosem szédültem, ezért jegyeztem meg)

Ezekhez társul a levertség, fáradékonyság. Általában napi 8 órát szoktam aludni, de az utóbbi 2-3 hétben folyton 10 órát vagy többet is alszok, hiába próbálok felkelni, nem tudok, mert szédelgek, fáj a fejem (mint amikor álmos valaki, mert az vagyok :D). Szóval lenne millió dolgom, ami miatt fel kell kelnem, de egyszerűen képtelen vagyok rá. Hiába alszok 10 órát vagy 12-őt is akár, egész nap fáradt vagyok, nehezen koncentrálok akármire is.

Ezen kívül nagyon sokat (naponta szinte) fájnak az izlületeim, izmaim, csontjaim (már nem tudom, mi fáj, de a lényeg, hogy egyik nap a bokám, másik nap a könyököm, pár naponta az egész lábam le akar szakadni.) Valamikor alig érzem de van, amikor fájdalomcsillapító sem használ. A jobb térdem fáj a leggyakrabban, az ízületben súrlódás érzésem van amikor mozgatom, néha bele is nyilal.

Sokszor van köhögési ingerem, ami elég fullasztó. Olyan érzés mintha összenyomná valami a légcsövem. Sokat krákogok, berekedek, és nem tudom kiköhögni a váladékot. (Nem számít szerintem, de leírom: egyik nap kilégzésnél hörgött is a tüdőm, de ez nem jelentkezett azóta sem). Sokszor volt tüdőgyulladásom, de az nem ilyen volt egyáltalán. Barátom asztmát mondogat, amivel nem teljesen értek egyet, mivel nem azok a tüneteim. Néha sípolok csak, amikor erőset köhögök.

Azt nem tudom, mennyire normális, de a nyakamnál lévő nyirokcsomók jól kitapinthatók, viszont egy kivételével nem fáj egyik sem, amikor megnyomom.

Az orrom minden reggel be van dugulva lassan már két éve,amit a por jelenlétére szoktam fogni.

Vérnyomásom teljesen jó, a pulzusom kissé alacsony, 60 körüli, de ez nyugalomban van. Igénybevételkor kalapál a szívem eléggé (gondolom ez normális).

Hajhullást is tapasztaltam, konkrétan egy foltban alig van hajam, és összességében is jóval kevesebb a hajtömegem, mint 2 éve.

Gondoltam vitaminhiányra, de nem javul semmi, sőt rosszabb is egy kicsit. Multivitamin, d vitamin, magnézium vagy kalcium (felváltva) c-vitamin, vas, stb.

Folyadékbevitelem siralmas, kb 1-2 hónapja próbálok figyelni erre. Átlagosan fél liter vizet szoktam inni. Mostanában összejön 1 liter is, van amikor kicsit több, de akkor azért, mert dolgozom, a beszédtől pedig hamar kiszáradok.

Szóval vízhiánytól kezdve, vitaminhiányon át bármi bajom lehet, vagy semmi, és igazábol mindenki így éli a napjait :D.

Nem szoktam törődni az egészségemmel, de most elkezdtem gondolni magamra, mert lehet az egészségem rossz, ami miatt nem tudom ellátni a feladataimat vagy nem tudok koncentrálni, tanulni.)

19 éves lány vagyok. Utoljára nyolc éve voltam vérvételen tüdőgyulladás miatt. Elvileg évente illene nézni, hogy minden ok-e.

Egyszer adtam vért életemben, de elég volt, mert rosszul lettem és kidőltem. (Szóval egy éve elfogadták a véremet, fel is használták).

A családban cukorbetegség, magas vérnyomás, pajzsmirigy-gondok, szívprobléma, IR, vérszegénység, rák, lupusz, asztma, reuma is előfordul(t).

Kiskoromban nagyon sokat voltam beteg. Vese és tüdőgyulladás miatt sokat voltam kórházban, ezen kívül elég súlyos légzészavar (fulladás) is kétszer fellépet nálam, azóta sem tudják az okát. Nem vagyok parázós, hipochonder, inkább pont az a hülye, aki nem megy el orvoshoz, mert szerinte a tünetek nem utalnak semmire.

Inkább szoktam a stresszre fogni, mert az jelen van az életemben, de az utóbbi egy két hónap kicsit elgondolkodtatott. A nővérem magán laborvizsgálatot kért, ahol mindent megvizsgáltak, igaz 20 ezer ft volt. Érdemes egy ilyet kérnem? Nem a lakhelyemen tartózkodom, ezért nem egyszerű háziorvostól laborvizsgálatot kérnem. Meg utálom a háziorvosomat a lekezelő viselkedése miatt, ezért inkább elkerülném jó messzire. A laborosok is elég bénák, sok panasz van arról, hogy nem tudják normálisan levenni a vért (félreszúrnak), illetve nagyon sok idő, mire megjön az eredmény.

Szóval ilyen tünetekkel és aggályokkal megéri kiadi ennyi pénzt a kezemből? Eleve több mindent megvizsgálnak.



2021. febr. 8. 06:26
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Én ilyen tünetekkel képtelen lennék regényt írni.
2021. febr. 8. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Bocs, álmos vagyok, mert hajnalban keltem, gondoltam ezzel kicsit terelem a fáradtságot, hogy kiírok egy kérdést, legalább ennyit is foglalkozom a témával.

Azért nem vagyok ám olyan sz*rul :D Sőt még dolgozni is eljárok, ha leszakad a fejem.

Hidd el, ha annyira rosszul vagyok, nyilván orvoshoz megyek egy kérdés kiírása helyett.

2021. febr. 8. 06:59
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Beutalóval levett,labor lelet másnapra meg van minden kórházban,egészségközpontban .

Manapság,a fejfájás minden napi,tünet hiszen időjárás ingadozás mellet nem is csoda egyik nap -10,két nap múlva +10 fok ? Ez ugye 20-fok Celsius ezt bírni is kell.

Evvel össze függ a tüdőkapacitás is,párás majd száraz a levegő .

2021. febr. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Erre való a háziorvosod
2021. febr. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, én is gondolkodtam ezen. Elég hülye az idő mostanában, mondjuk nem voltam eddig frontérzékeny. Inkább próbálok minden tünetet valami egyszerűre fogni. Tényleg nem akarok vérvételre menni csak ilyen szimpla dolgok miatt. Csak néha erősködnek a scsaládban, hogy el kéne mennem. Nagyon sokszor zaklatnak, mert azt mondják, olyan vagyok, mint egy élő-halott, meg sápadtnak is mondanak (én nem látom magamon). És komolyan kikergetnek a világból, amikor nagy ritkán hazamegyek és ezzel köszöntenek az üdvözlet helyett. Aztán majd jól meg is mondják a magukét, ha tényleg van bajom, akármi is az.

Csak nem szeretek orvoshoz menni, meg félek picit, hogy tényleg beteg vagyok. Nem gondolok semmi komolyra, de én már attól is megborzongok, amikor a tűre gondolok. (A véradáshoz is elképesztő fegyelemre volt szükségem, elég is volt). Főleg attól parázok, hogy kiderül valami olyan betegség, ami sok fájdalmas vizsgálatot követel, vagy minimum kellemetlen.

Voltam már neurológián, ahol nagyon rossz tapasztalataim vannak, mert mr-t kellett csináltatni, meg tűt is szúrtak a fejembe, ami nagyon fájt. Meg ugye kórházban is voltam, ami borzalmas volt (tüdőgyulladás), nem kívánom senkinek azt a 2 hetet. Szóval kicsit parázok az orvosoktól xddd.

Csak ugye téneg sokan mondják, hogy menjek már el végre orvoshoz, konkrétan ideges leszek, ha megjegyzi ezt valaki nekem. A barátom is zaklat, mert nyilván neki szoktam panaszkodni (nincs olyan nap, hogy nem)

Jó, egyértelmű, hogy orvoshoz kéne mennem, de nem merek :((

2021. febr. 8. 07:42
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha valami vitaminhiányom van, akkor eltelhet több hét is mire javulna a közérzetem, ugye?
2021. febr. 8. 07:45
 7/8 anonim ***** válasza:

Vitaminhiánytól, nem kell félni a szervezet a táplálékból állít elő vitaminokat,nyomelemeket .

Az a baj hogy nem mersz elmeni az orvoshoz?

Igen ilyenek,is tudnak lenne akik körbe vesznek .

2021. febr. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen, főleg az elhatározássak van a bajom

Eleve utálom ezt az egészet. Utálom a fájdalmat, amit okozhatnak a vizsgálatok, a hosszú, végtelennek tűnő várakozásokat szintén. (Ami a neurológusnál folyta, az eszméletlen rossz volt, egy év lassú folyamat, várnom kellett a semmire, rengeteget hiányoztam iskolából is, sokat kellett pótolnom, most meg egyetem van, nem szeretnék csúszni)

És minél inkább mondogatják, hogy menjek orvoshoz, annál inkább nem akarok, bemakacsosodok ettől.

Rengeteg a dolgom is, és pont erre szeretném pazarolni a legkevesebb időt (nyilván kifogás kell mindenre :D).

Szóval félek a fájdalomtól is, makacs is vagyok, idióta is, félek, hogy tényleg beteg vagyok és ennyire nem törődtem az egészségemmel. A háziorvosom egy hárpia, utcán sem szerettem összefutni vele, nem is figyel a munkájára (bunkó, nem akar vizsgálatot intézni, nem akar gyógyszert felírni a családtagomnak, amikor indoloklt lenne, apám szemébe mondta rosszindulattal, hogy a mamámnak semmi értelme gyógyszert szednie már :( átjelentkezni sem tudok, mert tele van a másik. Ha csináltatok tartózkodási helyet, akkor kaphatok másik háziorvost ennek megfelelően? Már tényleg csak ebben reménykedem. Nem.szerettem soha ahhoz az orvoshoz járni, egyszer annyira beszólt, hogy majdnem elsírtam magam mérgemben, pedig teljesen indokolatlan volt amit, mondott, csak sokszor fel*asszák az agyát, és a betegeken tölti ki a mérgét, stb. Gyomorideggel járok hozzá, amikor tényleg muszáj. Lehet emiatt is félek az orvosoktól. Tudom, le kéne nagy ívben sz*rni, de nem szeretem ezt.

Magán vérvételnek van bármilyen értelme? Elég drága dolognak tartom, de elvileg mindent néznek. Vagy menjek be fapofával egy beutalóért vérvételre? Ez alanyi jogon jár az embernek? Meg kell indokolni, hogy miért kérem?

2021. febr. 8. 10:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!