Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas láz miatt lehet mentőt...

Magas láz miatt lehet mentőt hívni?

Figyelt kérdés

Tegnap már 38 körül volt, most 40.4.

Fáj a fejem meg émelygek, reggel hányingerem is volt, de ez most megijesztett mert annyira nagyon nem vagyok rosszul. Nem vagyok covidos, van negatív tesztem. Elinduljak ezzel orvoshoz? Sok helyen hallottam hogy ennyitől össze lehet esni



2021. febr. 8. 11:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem hívd fel a háziorvosod azonnal. Ő megmondja mit tegyél. Szerintem te ne indulj sehova. Lehet be sem engednek, a másik azért durva a 40 fok. Ezzel nem jó ötlet mászkálni, ne hogy bajod legyen. Telefonálj.
2021. febr. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
A háziorvosod hívd fel!
2021. febr. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%
Vettél be gyógyszert? Hűtőfürdő azonnal.
2021. febr. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Telefonon tárgyalj a háziorvossal, de azért annyira a láz miatt nem kell parázni, hacsak nem vagy szívbeteg, terhes vagy ilyesmi. A láz a szervezet védekező reakciója a betegség ellen, az immunrendszered csinálja, azért, hogy hatékonyabban tudjon működni. De ettől még a háziorvossal konzultálni érdemes. Ha rosszul érzed magad, akkor pedig tényleg vegyél be lázcsillapítót - nem azért, mert bajod lesz különben, hanem mert teljesen fölösleges szenvedni.
2021. febr. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Telefonon konzultálj a háziorvosoddal. Ha már nem érzed jól magad, akkor vegyél be lázcsillapítót és igyál rengeteg folyadékot, óránként fél litert minimum. Ágynyugalom, pihenj és aludj, amennyit csak tudsz.
2021. febr. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Ha a háziorvosod nem éred el, felhívhatod a "mentőt" (112), legalább azért, hogy tanácsot kérj, mert ott tudnak közvetlenül a mentőorvoshoz kapcsolni, aki akkor is ellát praktikus tanácsokkal, ha úgy ítélitek meg közösen, hogy talán mégsem érdemes bevitetned magad, mert pl. nem nyújt többet a kórház, mint egy hidegzuhany.
2021. febr. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
19%
Először is azt döntsd el, hogy akarsz-e covidos lenni. Ha igen, akkor hívj mentőt, háziorvost, ha nem akkor vegyél be gyógyszert, feküdj le, illetve próbáld meg más módon csökkenteni a lázad.
2021. febr. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
18%

Orvost és mentőt semmiképp se hívj . Maradj nyugodt igyál sok folyadekot ,pihenj vegyél be gyógyszert .


Ha van kadatok eressz bele hideg vizet és tegyél bele konyhasot.fekudj bele és nézd meg egy fél óra múlva jobban leszel.ha nem akkor csak vegyél egy hidegzuhanyt.

2021. febr. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

40 fokos és afölötti lázzal már orvoshoz kell fordulni, nem otthon hűtőfürdőzni.


Amúgy a hűtőfürdő sem azt jelenti, hogy hideg vízbe ülsz bele! Meleg víz majd adod hozzá a hideget. Olvassatok utána.

2021. febr. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
88%
Azért a gyakorikérdések közönségénél még mindig jobb egy mentőorvossal tárgyalni, úgysem jönnek ki, ha úgy döntesz, hogy nem kéred, de jó tanácsokat tudnak adni.
2021. febr. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!