Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hashimoto betegséggel élők!...

Hashimoto betegséggel élők! Milyen étrendet folytattok? Tartjátok az AIP-t?

Figyelt kérdés

Autoimmun Protokoll.


Kinoát szabad?



2021. febr. 8. 11:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van két hashimotos ismerősöm, akik az AIP-et követik, hisztaminmentes étrenddel. Van ilyen facebook csoport, sokat mesélnek róla, mennyi mindent tanultak ott, ott kéne kérdezned szerintem.
2021. febr. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Mi az az Autoimmun protokoll? Hasimotos vagyok de dunsztom sincs mi ez. Igen, lusta leszek megkeresni mert nem érdekel és a válasz úgyis nem, mert nem diétázok.:D
2021. febr. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Akkor kellemes betegeskedést továbbra is.

Az autoimmun jelenségek alapja, hogy felborul a bélflóra, megnő a bél áteresztőképessége és olyan anyagok jelennek meg a test különböző pontjain, ami megzavarja a szervek működését és amikre természetesen az immunrendszer támad, hiszen nem ott lenne a helyük, hanem a bélben kéne szépen tovább bomlaniuk vagy ürülniük kellene egyszerűen. A sok váratlan dolog összezavarja az immunrendszert. Ezért az erre a kiváltó okra irányuló étrendek (nem diéták, ÉTRENDEK) nagyon hatékonyan tudják csökkenteni a tüneteit az eddig gyógyíthatatlannak vélt elváltozásoknak. Ez egy eléggé új orvostudományi eredmény, már a Bélügyek könyv tárgyalja ugyan, de még fényévekre van attól, hogy a hazai orvoslásba, köztudatba bekerüljön. Valószínűleg még távol vagy a betegséged valódi kellemetlenségeitől, hogy ezt tudod így félvállról venni. Pedig minél hamarabb kezdődik a 'kezelés', annál gyorsabb és hatékonyabb.

2021. febr. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Kedves #3. Nem tudom hogy ez így teljesen nekem szól-e, a megszólítás annyira nem tetszett, és nem is tudsz semmit a háttérsztorimról.. De még így is köszönöm a válaszodat. A Letroxtól nagyon sok tünetem elmúlt, szóval inkább a poszt-tünetes periódus felé közelítek, mintha nem is lennék pajzsmirigybeteg, de az orvosaim se említettek semmiféle étrendet, hogy követni kéne! A jódkerülés tiszta sor, de azt is csak egy mondta. Elolvastam a Hasimoto-betegség című könyvet, úgyhogy a bélfelborulásról tudok, nagyon is létező dolog. Voltam gluténmentes diétán 5 hónapig, utána azt gondoltam hogy nincs rá szükségem, nem vagyok érzékeny. Időnként, ha kedvem tartja lenmagot illetve csicsóka krumplit eszek, ezekről tudom hogy jók arra amit te írsz.
2021. febr. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm, hogy írtatok! Nem olyan régen jöttem rá arra, hogy Hashimotos vagyok. Leginkább az zavar, hogy iszonyatosan fázós a testem, de nagyon!

Szeretném kérdezni, hogy nektek is van ilyen tünetetek? És ha igen, akkor vajon a Letrox - vagy egyéb - megszüntetné ezt a tünetet? Olyan szinten fázós vagyok, hogy pl rengeteg takaróval takarózom, alattam is több réteg és még így is dzsekit veszek fel. Igen, alváshoz is és napközben is, fűtött helyiségben is kell sapka, sál, dzseki, több réteg nadrág... És ez így elég élhetetlen...


Írjatok!

2021. febr. 15. 09:18
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Akit "érdekel": [link] Nem kényszer, ha valakit kielégít a gyógyszerezés a sírig...
2021. febr. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6. Eddig sem szedtem semmit, orvoshoz sem mentem sokáig és persze nem szeretnék "gyógyszer"-függő lenni. Megnézem az oldalt!


...és még bármi okos tanács jöhet! Kinek mi vált be?

2021. febr. 15. 09:59
 8/11 anonim ***** válasza:
#5 Teljesen az ellenkezője vagyok, de a legelső tünetem volt nekem is ez. Én már úgy öltözködök, hogy mindig rövidujjút veszek fel, és nem belebújós pulóverrel, hanem amitől gyorsan 'meg lehet szabadulni', ha beütne a "tűzvész".:D Ha felmegyek a másodikra télen, dzsekiben, utána vagy negyed óráig az ablakban kell szellőznöm ujjatlanban.
2021. febr. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A Jódpótlás tudományos alapokon csoportban rendszeresen jelentkeznek be Hashimoto-sok, akiknek az ott kínált megoldási javaslatokkal megszűnt ez a (jól ismert) problémájuk.
2021. febr. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#8. Nahát! Érdekes! Még azt meg tudod írni, hogy szokott-e fájni a pajzsmirigyed vagy régebben fájt-e?


#9. Oké!

2021. febr. 16. 16:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!