Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy hete folyamatosan lázas...

Egy hete folyamatosan lázas vagyok, napról napra erősebb a láz és állandóan izzadok, valahogy meg lehet akadályozni az állandó izzadást?

Figyelt kérdés

Szedek többféle gyógyszert is - mert muszáj dolgoznom, lázasan viszont minden bajom van és nem tudok koncentrálni.

Ellenben ha beveszek 1-2 gyógyszert, azonnal elkezdek izzadni és nagyon lassan megy le a lázam. Majd egy 4 óra múlva újra felszökik a lázam és kezdődik az egész elölről.

Nagyon utálom, hogy állandóan izzadt vagyok, erre keresek valami megoldást, remélem valakinek van valami jó ötlete erre.


2021. febr. 9. 15:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az izzadás normális, a fölösleges hőtől szabadul meg a szervezet.
2021. febr. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

covid?

orvosnál voltál?

a láz csak tünet, a betegséget kell kezelni

2021. febr. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Covid időszakban egyertelműen meg kellene csinálnod egy tesztet!
2021. febr. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

1-es: igen, tudom, hogy nem csak normális, de betegen szükséges és fontos is. 39°C-os láznál ráadásul elkerülhetetlen is.

Csak már nagyon unom az 1-hetes állandó izzadást, nem tudok a konyhába se kimenni anélkül, hogy ne fáznék, és mindig attól félek, hogy emiatt fogok még jobban megfázni, hogy állandóan csurom izzadság vagyok.


Ráadásul nehezen viselem. A nyári hőségben is nehezen viselem az izzadást, egyszerűen rosszul érzem magam a bőrömben.

2021. febr. 9. 16:10
 5/14 anonim ***** válasza:
Persze covidos. Hogyne. Mindenki az. Azért én nem vagyok birka, hol fàjt neked, s mióta?
2021. febr. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szàzezezer àlló àhenns van. Pont Covidos vagy

Értem. Jobbulást.

2021. febr. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Bármilyen vírus lehet. Te meg bejársz dolgozni betegen? Mindenkit elfertőzöl.
2021. febr. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Gondoltam én is a covidra, dokival is konzultáltam, de mivel csak lázam van és több tipikusan covid-tünetem nincsen, ezért egyelőre még nem tesztelnek. Igaz, hogy már nekem is gyanús és netről rendeltem házi tesztet, és bár ez nyilván nem olyan megbízható, mint az, amivel a mentősök tesztelnek, de a semminél talán több. Holnap érkezik és valamivel talán okosabb leszek.


#7-es: én 6 éve itthonról dolgozom, havonta 2-szer szoktam kimozdulni ügyfeleimnek számlát postázni, könyvelőhöz eljárni, szüleimhez beugrok és viszek nekik ezt-azt, meg ilyesmik. Mindenhova maszkban-kesztyűben megyek, zsebemben fújós fertőtlenítővel és mielőtt bármihez hozzáérek, mindent végigfertőtlenítek, akkora távolságot tartok mindenkitől, hogy kikerekedett szemekkel szoktak nézni. És persze házhoz rendelek mindent, ételt-italt, háztartási cuccokat, műszaki fogyóeszközöket stb. Amint megérkeznek, ezeket is végigfertőtlenítem, amit csak lehet... kivéve persze az élelmiszert, azt "karanténba" teszem, vagyis pár napra olyan helyre teszem, hogy hozzá se érjek, ha esetleg valaki fertőzött kézzel ért volna hozzá vagy leköhögte-tüsszögte volna.


De igazából még mindig nem a covid része érdekel az egésznek, és nem is az egyéb spekulációk, hanem csak annyi, hogy az állandó izzadással lehet-e kezdeni valamit?

2021. febr. 9. 17:18
 9/14 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy covid vagy sem. Mintha az elmúlt 1 évben elfelejtettük volna a náthát, az influenzát stb... nem szabad 39°-os lázzal mászkálni, ki kell pihenni. Így csak elnyújtod a folyamatot
2021. febr. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Azért nem.gyógyulsz, ahogy az előző írja. Ki kell ezt feküdni bizony. Vitaminok, könnyű ételek, gyümölcs, c.vitamin, citromos tea.Pihenés.
2021. febr. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!