Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Antibiotikum (Augmentin)...

Antibiotikum (Augmentin) mellé milyen probiotikumot ír fel az orvos?

Figyelt kérdés

#antibiotikum #betegség #gyógyulás #légúti fertőzések
2021. febr. 12. 14:16
 1/5 anonim válasza:
100%
Nekem nem irt fel es kipattogzott a hátam. De sima normafloret itta hozza
2021. febr. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem ír fel, mert az csak javasolt.
2021. febr. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Akkor azt lehet kapni recept nélkül is, ugye?

Normaflore-t pl. tudom, hogy lehet. De másfajtát is?

2021. febr. 12. 18:01
 4/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Probiotikumot nem "írnak fel", nem vényköteles készítmények. Rengetegfélét lehet kapni, de antibiotikumszedés alatt csak az antibiotikum-rezisztens probiotikumok és a Saccharomyces boulardii nevű élesztőgombák hatásosak, mert a többit kiirtja az orvosság. Az előbbi a Normaflore, az utóbbi meg az Enterol, Solutix, meg egy-két Saccharomyces boulardii nevű étrendkiegészítő. Aztán ha befejezted az antibiotikumot és kiürült a szervezetedből, akkor jobb fajtára is válthatsz, amiben nem csak ilyen minimál mennyiségű élőflóra van, mint ezekben. Probiotikumok akárhol kaphatók, de a gyógyszertárakban a legdrágábbak. Drogériákban, bioboltokban és webshopokban is van egy rakás. A nagyobb dózisúak inkább csak az utóbbi kettőben érhetők el.
2021. febr. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat! :)
2021. febr. 12. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!