Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon élénkpiros vér székleten?

Nagyon élénkpiros vér székleten?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon sokat ülök sajnos a napokban suli + home office miatt.

Tegnap sokat idegeskedtem és estére megfájdult kicsit a hasam de simán elaludtam. Mindig délután megyek a dolgomra, de ma reggel felkeltem és éreztem, hogy uzsgyi menni kell mintha valami nagyob nem esett volna jól tegnap.

Hát ment is egyet a hasam - szerencsére azért nem a vizes verzió - és a legelején észre vettem a felszínén 1 nagyon pici kb fél cm csíkban egy élénkpiros részt.

Tegnap ettem répát és meggyes rétest is, de ez nem volt olyan sötét nagyon élénk volt. Olyan lehet, hogy az ember végbelét felsérti a hirtelen hasmenés? Mert kemény székletnél pl. tudom van ilyen.

Mondtam édesanyámnak azt mondta biztos a meggy volt de nem hiszem, mire azt mondta kevés és pirossal nincs baj, neki szokott előfordulni, az ánusz sérül meg ilyenkor.


De én hipochonder vagyok és most félek kicsit. Annyi még hogy tejfehérje érzékeny voltam/vagyok nyártól és most terheljük vissza napokban de eddig abszolút semmi nem volt.



2021. febr. 13. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Pont amiatt szétszedi a segglyukad, a záróizmot. Egypt restoration, meg mozogj egy for órát
2021. febr. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1 mármint a hasmenés szét tudja szedni? Eddig életembe egyszer jártam csak így még régebben de akkor magosat ettem és valószínű attól volt.
2021. febr. 13. 10:11
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hasmenés is előhozhatja az aranyért, lehet, hogy aranyeres vérzés volt.
2021. febr. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, hasmenés is okozhat vérzést a végbélnél aranyér, vagy berepedés esetén, ezek mindig kiújulnak.
2021. febr. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ooh értem eddig főleg a kemény székletről hallottam.

Édesanyámnak fiatalon visszatérő aranyere volt és ő is ezt mondta nekem, bár neki volt, hogy elég rendesen vérzett.. azt mondta ő ennyit valószínűleg nem is vett volna észre.

Ha nem nézem, észre sem veszem én se olyan mütyür volt. Csak jobban szemügyre vettem és úgy láttam a tetején 1 kis csíkban. Mindenesetre diétásan kajálok ma és sok vizet iszom (: az is lehet a meggyes rétes volt a ludas.. úgy tudom a meggy hashajtó.

2021. febr. 13. 12:57
 6/6 A kérdező kommentje:

Beszéltem azért gasztróssal azt mondta nyálkahártya irritáció okozhatja, vagy proktológián nézzék meg tehát gondolom ő is aranyér/repedés ilyesmire gondolt.

Azóta szerencsére nem kellett menjek, de szellenteni nem igazán mereka wc nélkül :D

2021. febr. 13. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!