Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Helicobakter pylori gyorsteszt...

Helicobakter pylori gyorsteszt! Mennyire lehet hatékony?

Figyelt kérdés
Folynak a vizsgálatok a gasztrós panaszaim miatt, hasi UH nemsokára, vérvétel megvolt de nem néztek HP-t. Láttam, hogy egyes patikákban árulnak ilyen gyorsteszteket ezek szűrésére. Aki használt már ilyesmit, mennyire biztosak ezek? Nem arra gondolok, mert nyilván a terhességi teszt is tévedhet (bár a tévesen pozitív ritka), de érdemes beruházni 5-6-7 ezer forintért ilyesmire? Csak mert sokkal egyszerűbb lenne, mint újból vérvételre menni. Illetve csomó betegség - érzékenység (akár a glutérzékenységre is) van ilyen gyorsteszt. Trollok légyszi kíméljenek, tényleg érdekelne.

2021. febr. 16. 17:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Általánosságban (konkrétan nem ismerem) próbát megérhet saját megnyugtatásodra, de hivatalosan nem tudom számításba fogják e venni. Én úgy tudom, hogy még egy pcr alapú laboreredmény sem teljesen biztos, nem hogy egy gyorsteszt. Lehet, hogy az álpozitív ritkább de egy álnegatívval sem leszel beljebb, sőt. Ha ismételsz és a leírt költségeket csak kettővel beszorzod, talán kijön belőle egy normál vizsgálat egy magán diagnosztikai helyen - ahol kényelmesen, humánusan meg tudnak oldani pl. vérvételt (vagy ha létezik rá más mód egyéb mintából is tudnak szűrni) és lesz egy releváns eredményed amivel tovább tudsz lépni.
2021. febr. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van, köszönöm a válaszod!
2021. febr. 17. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!