Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet limfóma?

Ez lehet limfóma?

Figyelt kérdés

Pár napja észrevettem az állam alatt néhány nyirokcsomót. Amikor feltolom a nyelvem a szájpadlásomra, akkor kidudorodnak, átlagosan dió nagyságúak. Nem tudom elmozdítani, nem is tudom benyomkodni, inkább tömöttebb szerkezetű. (Nem tudom mi lehet, ha nem nyirokcsomók, először a nyálmirigyeimre tippeltem, de most már 4 van bedagadva egymás mellett, és gombóc érzetű, olyanok mint az erezett labdák egymás mellett az állam két oldalán és egyáltalán nem fáj.) Tegnap este elkezdett bizseregni az állam alatti rész, húzódott is. Ma reggel megnéztem, lehet, hogy bemesélem magamnak, de nagyobbak lettek.

Más tüneteim nincsenek, kivéve a brutális fáradékonyságot és energiahiányt, pedig 8 órat alszom naponta (eddig nem volt kevés) és az immunrendszerdm sem teszi a dolgát úgy, ahogy kéne, pedig szedek vitamint. Kb 1 hónapja minden nyavalya kerülget, igaz lázam nem volt még szerintem. Éjszakai izzadásra nem tudok mit mondani, lehet más okoza, és nem is durva, de úgy érzem reggel felkeléskor 18 fokban, mint aki napozna nyáron, pedig félig ki is vagyok takarózva, a hónaljamról csöpög az izzadság, de a talpam és a tenyerem is izzadt, meg a hajlataim. Nappal ennek ellenére szétfagyok 23 fokban, pedig fel vagyok öltözve (éjjel nem). Szinte vacogok, ráz a hideg.

Ezek lehetnek limfóma tünetei?



2021. febr. 17. 08:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Mit lehet erre mondani? Ha ugy erzed, nem vagy jol, beszelj az orvosoddal. Hivd fel peldaul telefonon. Annak az eselye, hogy limfomad van nagyon nagyon kicsi, de nem lehet tavdiagnosztizalni semmit.


Nappal szetfagysz -> nem vagy lazas?

2021. febr. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nincs lázmérőm, de szerezni fogok. De tényleg nem érzem lázasnak magam. Neha melegebb a homlokom, de olyankor hideg a kezen, szóval így nem tudom vizsgálni magam.
2021. febr. 17. 09:33
 3/9 A kérdező kommentje:
Most meg a tarkómon találtam egy nagy púpot. 3-4 centis
2021. febr. 17. 09:56
 4/9 A kérdező kommentje:
Privát üzenetben kérdezte egy válaszoló, hány éves vagyok, viszont nem tidtam neki válaszolni, szóval ide írom: 20/L
2021. febr. 17. 11:45
 5/9 anonim ***** válasza:
Hívd fel a háziorvost. A nyirokcsomó megduzzadhat egy gyulladástól is, nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni. De egy laborvizsgálatot lehet érdemes lenne megejteni. Ha másra nem, legalább a megnyugtatásodra.
2021. febr. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Azért aggódom, mert pont, hogy fájdalmatlanok ezek a dudorok, ráadásul elég nagyok is. És elég gyakori kór fiataloknál, így simán járhatok én is így.


A nyálmirigyek mennyire kitapinthatók az áll alatt? (Remélem, tényleg csak ezt tévesztem össze a nyirokcsomókkal, de sehol nem találok erre választ. Úgy meg nem akarok orvoshoz menni, hogy kiderül, kutya bajom, és normális dolgokat hiszek betegségnek.

2021. febr. 17. 15:46
 7/9 anonim ***** válasza:

Itt nem tud teged senki diagnosztizalni, vagy menj orvoshoz, vagy felejtsd el.

A limfoma egyaltalan nem gyakori, maximum evi 1 db 20 evest erint 10000-bol.

2021. febr. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem diagnosztizálni szeretném magam az oldalon, ezt nem várom el senkitől.

Egyszerűen csak aggódom, aminek talán semmi alapja nincs. Lehet, csak hülye vagyok és nem ismerem a saját testemet.

2021. febr. 17. 16:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi lett végül? Elmentél orvoshoz?
2021. dec. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!