Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Olyan érzésem van mintha...

Olyan érzésem van mintha álmodnék. Aki már "kigyógyult" segítene?

Figyelt kérdés
Már lassan 3 éve hogy olyan érzésem van egyfolytában, szinte megállás nélkül mintha álmodnék. Vannak időszakok amikor erősebben, van olyana mikor nagyon gyenge és nem is tűnik fel. 16 éves fiú vagyok, egészséges vannak barátaim, hobbim, edzek is. Voltam pszhichológusnál és hát ő is mondta ezt a derealizációt. Olvastam róla többet is, de egyszerűen nem tudok kigyógyúlni belőle. A kiváltó oka valószínű a sok stressz/szorongás miatt volt ami 14-15 évesen volt mivel hipochonder voltam és nagyon sokat szorongtam

2021. febr. 20. 17:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Pszichiáter
2021. febr. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Tuti megoldást nem tudok adni, de szerintem senki sem. Viszont nagyon hasonló cipőben járok, mint te és ha gondolod, szívesen beszélgetek veled erről. Ha gondolod, írj privátot.

17/l

2021. márc. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Heyy:) hát nem mondom hogy kigyógyultam mert teljesen nem múlt el, sőt lehet sosem fog, de ahhoz képest ami 3 éve volt ez semmi és egyáltalan nem is zavar.

A legfontosabb hogy ne félj tőle, hidd el amikor úgy érzed hogy meg fogsz őrülni vagy megszűnik a tudatod és ezert minden egyes masodpercben ellenőrizgeted magad a legrosszabb. Nem lesz semmi baj, nem fog megőrülni! Ezt tartsd mindig észben és ha hirtelen felerősödik és úgy érzed minden köteléded elszakadt a világtól próbáld kizökkenteni magad, nekem ilyenkor az segít hogy megnezem a környezetemet és próbálok a benne levő tárgyakkal valamilyen emléket találni és felidézni, vagy visszagondolni hogy hogyan kerültem oda ahol éppen állok, de persze mindenkinek más trükkök jönnek be. Nekem alapvetően úgy volt hogy állandóan volt egy közepes-erős derealizacióm és néha a deperszonalizáció is nagyon felerősödött, amikor érzed hogy jön ez a szorongásos felerősödős időszak akkor a legjobb amit tehetsz hogy ne pánikolj, tudod hogy mire számíthatsz és tudod hogy el fog múlni, próbáld figyelmen kívül hagyni és élni tovább az eleted mintha éppen nem ugy ereznéd magad hogy mindjart meghalsz. És persze amennyit csak tudsz járj el otthonról, legyél a barátaiddal mert ők elterelik a figyelmedet.

Meg hát őszintén járj el pszichologushoz mert én ugymond magamat gyogyitottam ki es elegge szarul voltam kozben szoval tényleg jobb a szakemberxdd

Ha szeretnéd még szívesen mondok tippeket bár ezek nem biztos hogy nálad is beválnak, de nyugodtan írhatsz privatban és amúgy nyugi minden rendbejön:)

16/l

2021. márc. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Megnyugottam , hogy velem egykorúak is derealizálnak. 9 évesen volt nekem legelőször, hát akkor nagyon megilyedtem. De mostanára már teljesen jól kezelem. Hozzád hasonlóan magamat kigyógyítottam. De Sajnos nekem ez átment (fóbiába) és hát elég nehész szavakba önteni , de rosszul vagyok a nagy zárt terektől. Mozi, Színház, Tescho, stb... Még nem hallottam arról, hogy mások is éreztek volna ilyet. Ebből már nem tudom kigyógyítani magam.-Hietetlen hogy az emberi agy mire képes. Fél éve a pszchiáteremtől kaptam Scippa gyógyszert. Hát, mintha segítene.

Nektek milyen volt az első alkalom?

Tudom, még felidézni is rossz.


16/F

2021. ápr. 30. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!