Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Húgycsőfájdalom és sürgető,...

Húgycsőfájdalom és sürgető, gyakori vizelés mi lehet?

Figyelt kérdés
2 éve kezdődött gyakori vizelés, majd 1 éve húgycsőfájdalom is. Túl vagyok több doboz antibiotikumkúrán pedig mindig negatív volt a vizelet a háziorvosnál. Januárba elmentem urológiára és a vizelettenyesztés is negatív, uh is rendben, vizelési napló is jó. Egy hólyaglazító kúpot írt de ennyi, semmit se talált. Akkor mi lehet ez vagy hova menjek ezzel? Lehet esetleg stressztől? 1 éve nem találok munkát de most végre találtam. Egy hét múlva kezdek de már előre félek, hogy félóránként a wcre kell szaladgálnom. Állandó ingerek is van ha nem kell pisilni akkor is. Fiatal nő vagyok, teljesen megkeseriti ezaz életemet.

#Húgycső, húgycsőfájdalom, vizelés,
2021. febr. 21. 12:32
 1/9 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy nő vagyok
2021. febr. 21. 12:38
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen, lehet pszichés oka, általában szorongás.

(Én is gyakran látogatom - ezen okok miatt - a vécét)

2021. febr. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Simán lehet szervi oka. Csak sajnos nálunk nem divat valamit alaposan körbejárni. Komolyabb kivizsgálás kellene. A gyakori vizelést még rá lehet fogni a stresszre, de a húgycső-fájdalom komoly problémát is jelezhet.
2021. febr. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Próbáld meg. Nekem használt.

Napi 1-1,5 liter kamilla tea kúra. Átmossa a húgyuti rendszert.

2021. febr. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy rovatinex kúrát csinálnék (2 hét), lehet kapni recept nélkül, ugyanis akár vesehomok is lehet, ami ürül és felsérti a húgycsövet. Emellett naponta innék cickafark teát minimum 1 hónapon keresztül!
2021. febr. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Inzulinrezisztenciám van egyébként. Ennek lehet köze hozzá esetleg?
2021. febr. 21. 18:09
 7/9 anonim ***** válasza:

Javult azóta a helyzet?

Az IR az a cukorbetegséghez hasonló betegség? Mert az okozhat gyakori vizelést.

Urológus milyen vizsgálatot csinál nőknél? Én is megyek hamarosan, jó lenne tudni, mire számíthatok.

2021. jún. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Elmentem egy magán urológushoz aki megtükrözte a hólyagom és kiderült a hólyagban van gomba plussz gyulladt is a hólyag fala. 4 féle gyógyszert kell szednem fél évig, már szinte tünetmentes vagyok.
2021. jún. 9. 20:36
 9/9 A kérdező kommentje:
Sztks urológus csak vizelettenyésztést csinált meg ultrahangot meg az antibiotikumot irogatta orrba szájba negatív tenyésztés mellett. Ha érdekel kinél voltam írj privátot de elég drága, viszont meggyógyított.
2021. jún. 9. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!