Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epehólyag eltávolításon estem...

Epehólyag eltávolításon estem át lassan fél éve. Azóta széklettartási problémáim vannak ami miatt pelenkát kell viselnem az utcán, mert hirtelen erősen tör rám az inger, amit tartani nem tudok. Hova forfuljak tovább?

Figyelt kérdés

Elvileg semmi testi bajom nincs, volt egy végbéltükrözésem is, amit magán úton végeztettem, ugyanis az MR semmit nem hozott ki. Az epehólyag eltávolítás elött NEM volt ilyen problémám soha és igazából csendes köveim voltak, mert panaszt sosem okoztak, viszont a járvány miatt inkább kiszedettem a 2. hullám elött, mert nem akartam, hogy akkor legyen baj, amikor nem lehet ellátáshoz jutni. szerencsére a magán kórházak azért most működnek valamennyire, de nagyon drága. Már a műtét utáni napon kezdődtek, de akkor azt mondták, be fog állni normálisra... nem állt be. És a legrosszabb, hogy nem is kifejezetten hasmenésem van, hanem hirtelen rámtőr az inger és azonnal ürítenem kell. A székletem sokkal világosabb a műtét óta, de erre is azt mondták, hogy normális.


van vaalami ötletetek? Mert jelenleg az életem tönkremenőben van, 33 éves vagyok, még fiatal és egy relatíve széklet inkontinenciával küzdök jelenleg....


2021. febr. 21. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
laparoszkopos műtét volt? Nem a végbéltükrözés után kezdődött az, hogy nem tudod tartani? Mert akkor a záróizmot cseszték el. Másik kórházban kellene kivizsgáltatnod az okot, mert ott, ahol elcseszték, nem fognak (nem akarnak) rájönni az okra, mert nem akarják elismerni a hibát.
2021. febr. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel. Másik intézményben érdemes kivizsgálni
2021. febr. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem, az epeműtét után kezdődött, ezt a tükrözést direkt emiatt csináltattam. Nem tudom, hogy záróizom probléma-e, mert ilyenkor érzem, hogy az egész belem megmozdul.... hirtelen egyszerre.
2021. febr. 22. 11:06
 4/6 anonim ***** válasza:

Laparoszkopos műtétnél előfordulhat (bemásolom az ilyen műtéteknél használt beleegyező nyilatkozatból)" Életmódbeli változások

Hosszabb távon általában megváltoznak a székelési szokások, előfordulhat hasmenés, ritkábban székrekedés. Előfordulhat

székelési inger és olyan érzés, hogy székelés után a végbél nem ürült ki teljesen. Ritkán jelentkezhetnek széklettartási

nehézségek is, főleg híg széklet esetén. Átmeneti vizelési nehézségek viszonylag gyakran előfordulnak. Férfiak esetében

szexuális zavarok léphetnek fel." Meg kellene kérdezned egy belgyógyászt erről. Hogy ezt a tünetet pontosan mi okozza? Idegrost sérülés a műtétnél?Vagy mi?

Esetleg lehet még a bélflóra pusztulása miatt is ilyesmi. Hasmenéses a széklet?

2021. febr. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nem, nem feltétlenül hasmenéses, ez a legrémisztőbb benne. persze nem is szikla kemény állagu, de még normálisnak mondható. Igen, amúgy laparoszkópos műtét volt. Vizelési nehézségem is volt, de az rendeződött 6 hét alatt, de ez NEM!
2021. febr. 22. 17:45
 6/6 anonim ***** válasza:

nem vagyok orvos, de láttam már sokmindent . Nem veszélytelen a laparoszkop, átvághatnak ezt-azt, idegeket is. egy cikkből idézek:...Műtét közben az altató orvos azt tapasztalta, hogy a beteg vérnyomása vészesen csökken. Az orvosok ekkor áttértek a hagyományos hasi feltárásban végzett műtétre, melynek során azt tapasztalták, hogy a laparoszkópos műtét alkalmával az első trokár bevezetésével a hasi főütőeret átvágták, az ér folyamatosan vérzik, és ez okozza a vészes vérnyomáscsökkenést. Érsebészt hívtak, aki megkísérelte a vérző főütőeret összevarrni, de a 32 éves nőbeteg élete már nem volt megmenthető, műtét közben meghalt."

van egy ügyvédi iroda, orvosi műhibákkal foglalkoznak, tudnának szerintem segiteni, hová fordulj, kivel vizsgáltasd ki,esetleg kit perelj [link]

2021. febr. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!