Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tenyleg olyan ritka lenne az...

Tenyleg olyan ritka lenne az agydaganat? Agydaganat=halal?

Figyelt kérdés
Egyre tobbszor lehet itt is olvasni az agydaganatrol. Szerintem nagyon felelmetes az osszes daganat, de ezt tartom a legszornyubbnek. Tenyleg lehet teljesen tunetmentes, esetleg csak 1-2 hetig nem mulo fejfajas is eleg hozza vagy biztos, hogy valami dramai tunet is jelentkezik (beszedzavar, mozgaszavar..)?
2021. febr. 22. 05:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy kolléganőm anyukája évek óta él vele, panaszt nem okoz, nem növekszik, folyamatosan ellenőrzik.


Műtötték, de kiújult, így békén hagyják.

2021. febr. 22. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Nekünk a családba volt agydaganat,vannak jelei a rák sosem derült égből villám csapás .

Csúnya szó de,meg kell érte (dolgozni) hogy kár érje a szervezetet .

Agydaganat,egy éven belül van a élet .

2021. febr. 22. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Akkor az csak "tevhit/mese", hogy az 1-2 hetig tarto fejfajas utalhat ra?
2021. febr. 22. 06:10
 4/13 anonim ***** válasza:

Mondok rosszabbat. Van amikor semmi nem utal rá,csak mikor már késő. Barátnőm apja nemrég halt meg. Egyszer elkezdett szédelegni,zavarttá vált és gyengébb lett az egyik oldala. Azt hitték stroke, kórház, CT. Egy hatalmas agydaganat volt. Eltolta a kamrákat is. Addig nem adott tünetet,úgy látszik a szervezet okosan kompenzál,ha "jó helyen" van a tumor. Kezelgették,javult az életminősége egy ideig de kb.fél év alatt elvitte.

Egyébként neurológián dolgoztam 3 évig, elég ritkán találkoztam agytumorral. A stroke sokkal gyakoribb volt.

2021. febr. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Azert megnyugtato kicsit ilyet olvasni, hogy jartaskdnt ritkan talalkoztal vele. Remelem sem kost (huszas eveim elejen), sem kesobb nem lesz ilyen betegsegem, bar most felek tole elegge
2021. febr. 22. 07:20
 6/13 anonim ***** válasza:

Ne félj tőle,mert bevonzod. :)

Ha nincs a családodban halmozottan rák, nem dolgozol veszélyeztetett helyen ( sugárzásnak kitéve) akkor kisebb az esély. Persze kivételek vannak. Nővérként én évi 1 db,teljes rutin labort szoktam javasolni mindenkinek. Mindegy van-e panasz vagy nincs. Akinek hajlama van,félévente legalább egy vérkép. Csak óvatosság. De ennyi erővel retteghetne az ember ha kilép az utcára,mikor kaszálja el egy részeg sofőr,mert arra kb.nagyobb az esély. Nyugi,csak lazán. :)

2021. febr. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
En a fejemben mar voltam mellrakos, tudorakos, petefészek daganatos, pedig csak 2000-ben szulettem. Csak nagymamamnak volt daganat a vesejen, amit 6 eve vettek le, 81 eves lesz iden es jol van teljesen. En is ettol felek, hogy annyit gondolok ra a fejfajasom miatt, hogy ezt fogjak megallapitani :(
2021. febr. 22. 10:51
 8/13 A kérdező kommentje:
Szeptember elejen volt laborom, akkor minimalis eltérésekkel, hamarosan ujra menni fogok, meg neurologiaira, onnan meg mrire... Remelem nem honapok kerdese, mert addig megbolondulok ebbe :(
2021. febr. 22. 10:52
 9/13 anonim ***** válasza:
Megírod majd légyszi a végeredményeket?
2021. febr. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Persze!
2021. febr. 22. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!