Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valakinek hasonló? Ez mitől...

Valakinek hasonló? Ez mitől lehet, és mit tehetek ellene, hogy elmúljon? Többi lent

Figyelt kérdés
Idén, január elsején éreztem először. Olyan érzés volt, mint közvetlenül az ájulás előtti állapot, le kellett ülnöm, mert szédültem is. Aztán utána ez még vagy másfél hétig előjött, olyasmit éreztem, hogy elájulok, hogy levegőtlenség van, meg hogy nem vagyok teljesen magamnál, nem tudtam koncentrálni. Mintha egy álomban lettem volna. Aztán elkezdtem újra vasat szedni, mert vashiányos vagyok, és egy időben hanyagoltam a beszedését. A vas után majdnem másfél hónapra elmúlt, de most valamitől megint előjött, pedig még mindig beveszem. De most valahogy másképpen érzek. Néha teljesen jól vagyok, néha semmi bajom, de néha rámtör megint az, hogy mintha egy álomban lennék, képes vagyok annyira kikapcsolni, hogyha valakivel beszélgetek, nem is tűnik fel, miről beszélt az elmúlt fél percben, nehezen tudok koncentrálni, szédülök, és újabban előjött, hogy rámtör a fáradtság is, ilyenkor ha alszok egy-másfél órát, jobb lesz, szinte semmi bajom utána. Viszont hozzátartozik az is, hogy a régi rossz tapasztalatok miatt ez kihat a mentális egészségemre is, ugyanis elkezdek hihetetlenül stresszelni. Görcsbe rándul a gyomrom, hányingerem lesz, nem bírok enni, és nem bírom abbahagyni. És ami a legrosszabb, hogy a tünetek mostanra elképzelhető, hogy csak a fáradtság, vagy a bambulás jelei, de képes vagyok annyira beképzelni magamnak dolgokat, hogy nem tudom eldönteni. Ez a folyamatos stressz nagyon kikészít, meg úgy alapból az egész is, lehet hogy a bezártság miatt kezdek már megőrülni. Mert ami még furcsa, hogy pl. az egyik ilyen napon nemrég volt egy 4 órás táncedzésem is, ahol semmi bajom nem volt. Sportolás közben sosem érzem, és általában akkor sem ha nagyon lefoglalom magam valamivel, valamint mint mondtam, egy kis alvás mindig lenyugtat. Fogalmam sincs mi ez, és az én már-már hiphonder idegrendszeremnek semmiképpen nem tesz jót. Túlgondolok mindent, képes vagyok bármibe beleképzelni a bajaimat, és ezáltal stresszelni. Egyébként csak úgy hozzáteszem, hogy még januárban nagyon sokat gondolkoztunk azon, mi lehet a probléma. 16 múltam, és a menstruációm rendszertelen, 2 évvel ezelőtti agyrázkódásom valamilyen utóhatása, esetleg valamilyen allergia, mint a testvéremnek és anyukámnak a cukor, laktóz és tej, kialvatlanság stb., de nem jöttünk rá. Valami tipp? A mostani tünetek nem annyira durvák, mint ahogyan leírom, lehet hogy ezt beképzelem a rossz emlékek miatt, de januári viszont tényleg elég extrém volt. Ha valakinek volt egy kicsit is hasonló tapasztalata, tippje hogy mi lehet, vagy csak beleképzelem, és ha igen, ez és a nagy mennyiségű stressz ellen mit tegyek, akkor az ne tartsa magában! Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

2021. febr. 23. 09:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Háziorvoshoz el kéne menni, vérképet csinálni. Lehet, hogy nem csak vashiány, talán más is kell még. Esetleg magnéziumot kezdj el szedni a stresszre, ártani nem fog.
2021. febr. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a reális választ, remélem csak ennyi. El fogok menni orvoshoz mindenképpen.
2021. febr. 23. 16:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Milyen a vérnyomásod? Nekem nagyon alacsony és okozott hasonló tüneteket, szóval akár az is okozhatja
2021. febr. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tavaly november óta valamiért nekem is többet fáj a fejem, napközben fáradt vagyok, illetve időnként nekem is olyan érzésem van mintha egy helyben szédelegnek vagy állás közben a labambol kimenne az erő és majdnem összeesnék. Hiába szedek vitaminokat, magnéziumot Béres cseppet, de túl sokat eddig nem igazán segítettek.


Elképzelhető hogy ezekhez és az esetleges vérnyomás ingadozáshoz az idei enyhe téli időjárás is hozzájárul?

2021. febr. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Simán

Igazából ha eddig időjárásra érzékeny voltál akkor szinte biztos

2021. febr. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gyanítok egy mellékvese kifáradást, amit viszont nagy valószínűséggel áteresztő bél szindróma okoz.
2021. febr. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Mostanában jobban vagyok sokkal, igyekeztem pihenni, magnéziumot szedni, és abszolút stresszmentessé tenni a napjaimat. Elfoglaltam magam, így nem aggódtam egész nap feleslegesen. Remélem, csak a nagy időjárásközi különbségek miatt van. Néha szokott ilyenkor fájni a fejem, úgyhogy simán elképzelhető. Egyébként, a harmadik válaszra reflektálva, sokszor megmértük a vérnyomást, és körübelül 50-50 arányban jött ki, hogy egyszer teljesen jó, máskor az alsó érték kicsit lejjebb van a szokásosnál, de tényleg csak egy kicsit, így lehet az is. Utolsó válaszoló, ezt nem gondolnám, de nem kizárható. Mégegyszer köszönöm a válaszokat!
2021. febr. 27. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!