Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet ez? nagyon félek!

Mitől lehet ez? nagyon félek!

Figyelt kérdés
24 éves férfi vagyok, és már több napja folyamatosan fáj a bal karom mellkas szorítást érzek néha a szivem felől kisebb időkre fáj is. Van, hogy a fájdalom mellett zsibbadni is szokott a bal vagy jobb kezem, valamikor mindkettő. Emelett a csuklóm fele a bal kezemet, ha megnyomkodom akkor fáj. De csak a bal. Vérnyomásom átlagosan kissé magas de betaloc 10mg + valcasor 80mg os gyógyszert szedek. Emelett pánikbeteg vagyok agorafóbiával, ezek kívül depresszióval is diagnosztizáltak. Emelett igaz refluxom is van, a háziorvos csinált ekg-t akkor speciel 58 volt a pulzusom, de azt mondta az ekg rendben a mellkas szorítás meg lehet a reflux miatt van. Meg azt mondja nyugodjak meg, mert nincs semmi bajom. De nagyon félek ezt nem tagadom, főleg attól, hogy infarktusom lesz. Nem múlnak el a tüneteket esetleg van, hogy gyengébben érzem valamikor. Kérlek titeket, aki volt hasonló helyzetben segítsetek. :-( 2 éve volt egy vérvételem az nem mutatot ki semmit, ha ez segít. Csak azért, mert így elötte nem szoktam lenni, jó igaz, hogy az utóbbi időkben az agorafóbiás panaszaim is gyakrabban előjőnnek meg a pánik is. Plusz ar arcüreggyulladás sem előny ilyenkor, azzal is szenvedek 1 hónapja antibiotikum + orrcsepp.

2021. febr. 24. 09:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Egy alap nyugtatószer is rendezi a tüneteidet. Kezd vény nélkülivel, gyógynövényessel pl valeriana. Még mindig jobb abból napi hármat beszedni kúraszerűen 1-2 hónapig, mint xanaxot szedni.

A betalocot amúgy is erősíti a xanax.

2021. febr. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy xanax 0.5mg osat is szedek naponta 2x.
2021. febr. 24. 09:42
 3/22 A kérdező kommentje:
És elég fáradékony is vagyok, valamikor nehézlégzésem is van, és erős szédülés.
2021. febr. 24. 09:43
 4/22 anonim ***** válasza:
Még annyit, a kérdésedre válaszolva, nem hinném hogy komoly bajod lenne, lelki eredetű tüneteknek tűnik. Ha volt komplett szívvizsgálatod és az rendben, akkor nyugtatóval próbálkozz. Ha attól megszűnnek a tüneteid, akkor bebizonyosodik hogy lelki eredetű. 1 es voltam
2021. febr. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Csak nyugalmi EKG-t csinált a háziorvos.
2021. febr. 24. 09:44
 6/22 A kérdező kommentje:
De azt mondta felesleges ezzel elmennem kivizsgálásra mert rendebn van.
2021. febr. 24. 09:45
 7/22 anonim ***** válasza:
46%
Bocs hogy ezt mondom, de ilyen fiatalon már ilyen adagokat szedni nyugtatóból, nem semmi. Nem tudom mióta szeded, de lehet hogy már ez sem elég, és emiatt vannak ilyen tüneteid. Inkább szedd le magad a nyugtatókról nagyon lassan.
2021. febr. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Ezekre a tünetekre édeskevés egy nyugalmi EKG, ehhez terheléses teszt kellene. Persze, nagy valószínűséggel pszichés eredetűek a tünetek, de ez akkor is csak feltételezés. Amúgy meg egy háziorvos egy EKG görbe alapján nem tud kardiológiai diganózist adni, mivel az egy külön szakterület..
2021. febr. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

#8-as nem tud diagnózist adni, de hidd el egy szívinfarktust a háziorvos is felismer

#7-es: ez semmi nyugtató, sokkal durvább mennyiségeket láttam már, de biztos pszichiáter prof vagy


Kérdező: hány kg vagy? Mennyit sportolsz? Nagyon valószínűtlen, hogy ennyi idősen szívinfarktusod legyen, valószínűleg a pánikbetegség tünete ez is...ez elég gyakran előfordul és mivel ilyenkor ráparázik az ember (been there, done that), csak egyre rosszabb lesz. Nem hinném, hogy 24 évesen szívinfarktusod lenne, ahhoz valami nagyon durva eltérésednek kellene lennie

2021. febr. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Igazából a covid időszak tett most ennyire tönkre, nagyon súlyos lett az agorafóbiám is, a háziorvosig alig tudtam elmenni, nemhogy esetleg egy szakrendelésre. Eszembe sem jut hibáztatni senkit, de mióta covid járvány van a terápiák sem igénybe vehetőek, és ez nagyban rásegített erre sajnos. És nagyon nem tudom mitévő legyek, jó igaz össze kellene szednem magamat, de egyszerűen nem megy. Sokszor amúgy is az összeesés határán vagyok, ha csak a boltba is le kell szaladnom. Emelett azért kerékpározom naponta, meg azért próbálok ki ki mozdulgatni de nagyon nehéz.
2021. febr. 24. 10:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!