Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valami tipp mi állhat a...

Valami tipp mi állhat a háttérben?

Figyelt kérdés
1 éve vettem észre ,ha sietek valahova és közben beszélek teljesen kifulladok,illetve ugyanez van ha meredek úton megyünk felfele(kb meg sem tudok szólalni annyira elfogy a levegőm)Gyakran rekedtes a hangom és azt érzem nehezen megy le a levegő.Mellkasröntgenem jó, és csináltak egy légfunkciós vizsgálatot,ami szintén jó lett(bár én mondtam ,hogy a kilégzésemmel nincs baj) Viszont észrevettem ,hogy beszéd közben is gyakran kifulladok,illetve multkor mikor szülinapot ünnepeltünk itthon, és énekeltunk ,egy zenét nem tudtam úgy végig énekelni,hogy ne fulladjak ki.Elküldtek EKG-ra , mert terhelésre eléggé felugrik a pulzusom is (de sokszor van légszomjam úgy, hogy a pulzusom teljesen normális. Az EKG-m jó lett,bár nem csináltak terhelésest,sem 24 órást. Nem mondom ,hogy halálosan zavar ez az egész , de hangulat romboló tud lenni ,mert régen nem volt ilyen,most meg elég rossz ,hogy akár nevetés közben is azon kapom magam,hogy légszomjam van. ( 20 eves vagyok 4 évet dohányoztam ,de már leszoktam )

2021. febr. 24. 14:07
 1/1 Angel3000 ***** válasza:
Kedves kérdezô! Nehézlégzést sok minden okozhat! Àllhat hàtterében szivbetegség, vérszegénység, tûdôbetegség, kûlönbözô autoimmun folyamatok és az izomzat betegségeinél is elôfordulhat. Minden esetben komolyan kell venni, ha nehézlégzésre vagy légszomjra panaszkodsz! Elôfordulhat az is, hogy a légszomj pszichés eredetû. A szivbetegségek közûl a ritmuszavarok, szapora szivmûködés, a sziv oxigénhiànyos àllapota vagy a szivgyengeség miatt kialakulô tûdôvizenyô az ami a leggyakrabban nehézlégzést okoz. Meg emliteném még az asztmàt és a hörghurut, azaz bronhitiszt smi miatt is lehet visszatérô nehézlégzés.
2021. febr. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!