Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy lehet az hogy inzulinrezi...

Hogy lehet az hogy inzulinrezisztemciasan mindenfele eteltol minden bajom van, 180grammos ch dietan vagyok de ebbol (foto) megehetek egy egesz csomagot s semmi bajon sincs tole? Pedig az aznapi szenhidratot tartalmazza

Figyelt kérdés
[link]
2021. febr. 24. 14:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Vércukormérőd van amúgy? Mert ha nem is érzed magad rosszul egy ilyen csomag piskótától, azért nem biztos, hogy jó ötlet betolnod. Grammra lehet hogy belefér, de ez csupa gyorsan felszívódó szénhidrát, tuti nem tesz jót.
2021. febr. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt. Mondta az orvos hogy nem kell. Hat igen le kell szoknom sokmindenrol sikerult cikrot teljesem elhagytam feher pekaritnis sok zoldseg stb. De neha elcsabulok. Csak azt nem ertem slkminden mas kiit ez meg mintha semmi bajom nem lenne. Oke leszokok errol is de szereznem erteni is. Vagy vegyek vercukormerot s merjem s ha nem esik le tole a cukrom akkor ehetem???
2021. febr. 24. 14:45
 3/11 anonim ***** válasza:

Ettől nem leesni fog a cukrod, hanem felmenni. Az, ha nincs tőle bajod nem jelenti azt, hogy nem is magas éppen a cukrod. A 180 grammos diétának nem csak az a lényege, hogy ne lépd túl a napi 180 g szénhidrátot, hanem fontos, hogy megfelelően el is legyen osztva a nap folyamán. Egy prediabban vagy enyhe diabban az a fő probléma, ha órákig magas, akár csak kicsit is a vércukor. Arra kell törekedni, hogy minél lassabban menjen fel és minél kevésbé.

Vércukorszintmérő otthonra ártani nem fog. Érdemes megkérdezni a háziorvost, hogy tud-e segíteni a tesztcsíkok vásárlásánál. Ha kapcsolatban van ilyen céllal egy gyártóval, akkor talán tudja kedvezménnyel biztosítani a tesztcsíkokat.

2021. febr. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem nem nekem ep az a bajom hogy leesik a cukrom a cukortol. Meg az elejen vagyok az egesznek. Ha magas is a cukrom a szervezetem szinte azonnal levagja a melybe ki se nagyon lehet mutatni max ha eves utan nagyon hamar mérnék.
2021. febr. 24. 16:15
 5/11 anonim ***** válasza:

Nos, a túl magas vércukorértéket közvetlenül nem lehet érzékelni, de a túl alacsonyat igen. Szóval ha nálad a magas nem játszik, akkor lehet, hogy megleszel mérő nélkül is. (Egyébként az orvos csak annak javasolja, aki inzulint is kap. Valójában aki csak diétázik, annak is fontos infó, hogy melyik ételre hogy reagál a szervezete. De ők csak saját pénzen vehetnek mérőt, még ha nem is olyan horrorisztikusan drágák ezek.)


Én azért tartózkodnék a helyedben mégis az ilyen édességektől, mert hiába pont ettől nem megy föl-le a cukrod, azért valószínűleg azt a kórosan gyors inzulintermelést ez is kiváltja és megerősíti. De persze az nem hülyeség, ha először azokat az ételeket hagyod el, amitől rosszul vagy, és csak utána koncentrálsz arra, ami nem a legjobb, de legalább nem leszel rosszul tőle. Ha meg nem bírod és kompromisszumot kötsz, akkor még mindig jobb 1 db piskótatallért enni, mint egy egész dobozzal.

2021. febr. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De az hogy lehetseges hogy felmegy tole az inzulin de a cukor nem negy le?
2021. febr. 24. 20:58
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez az inzulinrezisztencia lényege. Ilyenkor a sejtek kevésbé érzékenyek az inzulinra (=rezisztensek), így nem veszik fel a vérből a cukrot, aminek következtében tovább marad magas a vércukorszint. Tehát adott mennyiségű inzulin kisebb választ képes kiváltani, mint egészséges esetben. Ez az állapot a cukorbetegség előrejelzője, ezért ilyenkor a legfontosabb a helyes életmód, aminek alapja a helyes étrend és a megfelelő mennyiségű testmozgás. A testmozgás bizonyítottan segíti azoknak a transzportfehérjéknek a kifejeződését és sejtfelszínre való kihelyeződését, amik felveszik a vérből a cukrot.

Inzulinrezisztenciában a cél ennek az állapotnak a lehető legtovább történő fenntartása, így elérve, hogy a lehető legkésőbb forduljon át a jóval súlyosabb cukorbetegségbe.

2021. febr. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja hogy akkor a cukortol lemegy a vercukor, a piskotas tallertol meg felm egy!?
2021. febr. 25. 01:20
 9/11 anonim ***** válasza:

"De az hogy lehetseges hogy felmegy tole az inzulin de a cukor nem negy le?"


Szerintem az van, hogy mivel ebben van csoki meg ilyenek is, nem szívódik fel belőle az összes cukor olyan gyorsan. Azért nem megy le tőle a vércukrod a gödörbe, mert ugyan az elején elkezd belőle gyorsan felszívódni a cukor és tényleg termelsz egy rakás inzulint, de a cukor felszívódása folytatódik (pl a zsírosabb csokiból), így a két folyamat egymás ellen dolgozik és az eredmény nem lesz olyan borzasztó alacsony vércukorszint, hogy rosszul legyél.


De nem vagyok labor, nagyon precíz mérések nélkül amit írtam, az mind csak spekuláció.

2021. febr. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ja hogy potlodik folyamatosan a cukor de az inzulintultermeles ugyanugy megvan. Hat köszi ez eleg meggyozo erv hogy felejtsem el...
2021. febr. 25. 08:01
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!