Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan lehet a frontinról...

Hogyan lehet a frontinról leszokni?

Figyelt kérdés

Egy közeli családtagom kb 10 éve szedi a frontin 0.5mg "gyógyszert". Gyakorlatilag fokozatosan idegi alapon épül le... Naponta este elalvás előtt 2-3 szemet vesz be de van hogy 4et is ahogy tudom.

Enélkül nem tud aludni. Volt hogy kinézetre hasonló gyógyszert adtak neki kicsit megfaragták elhitte és működött a dolog 1 hétig utána rájött valahogy és elmult a placebo hatás....

Orvoshoz nem hajlandó menni, természet gyógyászatban nem hisz csak a rendes gyógyszerekben amik receptre kaphatóak. Most valahogy muszáj lesz leszoknia mert nem fog hozzá férni a készítményhez egyéb okok miatt. Nagyon erős függőségről beszélünk és valamit ki kell találni. Pszichológushoz nem hajlandó menni ezerszer megígérte de nem ment el felnőtt 50 éves emberről van szó. Nagyon rossz irányba épül le és a közvetlen családja kárára. Valami megoldásnak kéne lennie nem? Vagy ennyi idős embernek aki ilyen makacs reggeltől estig beszélhetünk teljesen feleslegesen?

Kétségbe vagyok esve félek hogy nincs semmilyen megoldás...



2021. febr. 24. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem fog tudni hozzáférni, akkor a leszokás megoldva: muszáj lesz leszokni.
2021. febr. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mit jelent hogy leépül? Van valami konkrét baja vagy a gyógyszer miatt írod?


Én is ennyi szemet vettem be alváshoz , de nem voltam ráfüggve. Munkahely, kapcsolat ezek miatt kellett néha hozzányúlnom.


Egyébként novemberben kirúgtak... De mivel megszűnt a munkahelyi idegbaj azóta nem is szedtem pedig voltam a padló alatt is. Helyette rendes altatót szedek azt se mindig. Kérjen rendes altatót , mert csak egyre több kell neki alváshoz megszokta az adagot lehet ígyse alszik ( én se aludtam rendesen)


Minden rendben vele lelkileg?


27/L

2021. febr. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Jajj de hogy van vele rendbe... Aza baj hogy a családon fog csattani az egész ettől félek, főleg az anyukán...

Idegbeteg, fura dolgokat csinál meggondolatlanul cselekszik indulatból.

Ha idegennel beszél pl bankban beszél össze akadnak a szavai annyira elő akarja magát adni vagy én nem is tudom. Akit ismer azokkal normálisan beszél.

Hatalmas gondok vannak amiket még anonimként sem írok le szívesen, mindenről ez a gyógyszer tehet. Az orvos helyette mást nem fog adni mivel neki nincs benne a gépbe hogy ő szedte ezt a gyógyszert nincs benne a kórképbe. Gyakorlatilag ott teljesen egészségesként van. Nem törvényesen jutott hozzá még is orvos által ez bonyolult... szóval én attól félek hogyha elfogy a jelenlegi adag akkor mi lesz....

2021. febr. 24. 22:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Gondolom van egy ismerőse aki szedte a frontint és attól vette... Nem bonyolult. De érdekelne 10 éven keresztül mégis kitől, hogy... Na mindegy...


De ha alvás zavarai vannak ettől függetlenül kérhet altatót, megkell mondani az orvosnak hogy alvásgondjai vannak. Pont.


Ha nem jut hozzá akkor pár hét elvonási tünetek aztán jól lesz.


Lehet pánikbeteg ha mások előtt zavarban van, nem biztos hogy gyogyósként most le kell írni

2021. febr. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!