Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért hülyeség,ha valakinek...

Miért hülyeség,ha valakinek tényleg savas a szervezete?

Figyelt kérdés
Amikor nekem is volt már többször,bélgyulladással meg hasmenés is, és orvos mondta,hogy sok a savam.De itt sokan azt mondják,hogy ezt táplálkozással nem lehet befolyásolni.Mégis ilyenkor a könnyebb kaják kevésbé okoznak gondot mint a nehezebben emészhetők pl.húsok,tejtermékek stb.

2021. febr. 27. 23:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú lenne, ha mind elmondanàm. Privàtban szívesen. A gyomrodban sok a sav. Ez befolyàsolható diétàval.
2021. febr. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az az egyéni emésztőenzimektől függ, kinek mi a nehezen emészthető. Nekem pl. a tejtermék a legkönnyebben emészthető élelmiszer.

A savasság pont segíti az emésztést, akinek nem elég jó az emésztése, annak almaecet (ecetsav) fogyasztását javasolják. Szóval szerintem lehet befolyásolni, de nem az az igazi baj, amit az orvos mondott.

Nyál PH-t mértél?

2021. febr. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyomorsav savas, de ez nem jelent egyet a szervezet savasságával.

Ha a szervezeted savas lenne, már nem élnél.

2021. febr. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem kaptam privát. Nos, nem tud elsavasodni a szervezet. A vér pH-ja 7.35-7.45 között van. A szàjba lúgos. Ott kezdődik a szénhidrát emésztés. A gyomor durvàn savas: pH 2. Ott kezdjük a fehérjéket emésztett. Megyünk a vékonybél be, ott egyrészt emésztünk, màs részt ott szívódik fel a tàpanyagok. Ott a vegyhatàs ismét lúgos, a vastagbélben tömörítés, vízfelszívódàs zajlik. Vegyhatàs savas. Ilyenek vagyunk. Ha sok a savad a gyomrodban, màs ételeket kellene ennek. Kevésbé fűszerest..... Zsíros... Ezért kértem, hogy privàtban írj. Megmondtad volna a mostani életmódod, étkezésed.
2021. febr. 28. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocs, az elíràsokért, telefon, meg félig alszom.
2021. febr. 28. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintetek aki napi szinten iszik lúgos vizet,az normális?

Szódabikarbónás vízzel próbál valaki hű de egészseges lenni. Van értelme?

2021. febr. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Annak szerintem sincs értelme.Néha lehet jó a szódabikarbóna de folyamatosan nem hiszem.
2021. febr. 28. 11:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!