Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kedves Szoptatós Anyukák! Ti...

Kedves Szoptatós Anyukák! Ti beadatnátok a covid oltást (fennálló krónikus betegség miatt)?

Figyelt kérdés

2021. márc. 3. 09:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
Én mindenképpen be adatnám ha vannak betegségeim. Nem szeretnék a pici gyerekem mellől kórházba kerülni.
2021. márc. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Krónikus betegként (sem) laikus vadidegenekkel egyeztetnék, hanem az orvosommal.
2021. márc. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%
NEM!!
2021. márc. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsi vagyok más hasonló cipőben járó édesanya véleményére. Sokat rágódok rajta, és persze az orvos véleménye is érdekel majd.
2021. márc. 3. 11:45
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
csak az orvos véleménye érdekeljen.
2021. márc. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

nem szeretném ha félreértené bárki, én egyáltlaán nem vagyok oltásellenes, de mivel én is bizonytalan vagyok, ezért megértelek kérdező, hogy nagyon nehéz ez a döntés. Én meg pont fordítva vagyok, gyermekvállalás előtt állok ami így is másfél éve nem jön össze és hát már nem is vagyok fiatal így tulajdonképen nagyon nagyon hezitálok én is, hogy mi legyen.. Elmondom, hogy én eddig mire jutottam: Én azt gondolom és bármennyi is szomorúnak tűnik, de szerintem ha a háziorvosra vagy szülés-nőgyógyászra vagy bármilyen más orvosra gondolnak itt az emberek, hogy kérdezd meg és kérj tanácsot, akkor igazából az a véleményem , hogy sajnos a háziorvosok sem tudnak sokkal többet, mint most te.

Mindenki szajkózza, hogy az oltás biztonságos így meg úgy, viszont tény és való, hogy az rendben van , hogy nagyon sok kutató ezen dolgozott és hogy nagyon sok pénzt öltek bele, viszont az időt nem lehet pénzen megvásárolni, és bizony most akárhogy is nézzük, ezeket az új mrns vakcinákat most tesztelik élesben tömegeken először. Ez az egyik, a másik meg az, hogy tényleg nehéz eldönteni, hiszen én tényleg úgy érzem, hogy a háziorvosok illetve nőgyógyászok sem értenek a virológiához sokkal jobban mint mások. Nem hiszem, hogy a tanulmányaik alatt mélyen beleásták magukat ebbe az igencsak bonyolult területbe.

Ráadásul még maguk a virológusok is össze-vissza nyilatkoznak néha.

Egyszer ezt mondják, egyszer azt mondják, ezek után nyilván nehéz eldönteni, hogy mi lenne a helyes döntés.

Én a magam részéről még várok...még nem tudok döntést hozni.

Ha az ember kicsit utánanéz a dolgoknak, akkor természetes hogy van benne egy kis félelem a hamar összeállított oltásokkal kapcsolatban.

Lásd mi volt 2009-ben:

[link]

És hát ez a cikk ez nem hazugság, hanem tény.

Ennek ellenére én is azt mondom, hogy igen valóban oltakozni kell és bízni benne, hogy minden rendben is lesz , viszont én személy szerint akinek még nincs gyermeke félek beoltatni magam, amíg nincs eléggé letesztelve, hogy a termékenységre nincs e hatással, merthogy ezt nem volt idejük letesztelni, hogy milyen hatása van a gyermekvállalásra plusz a terhességre.

Illetve ha egy mikrobiológus ilyeneket állít, akkor is elbizonytalanodom, hogy vajon ez az ember a világ legbutább mikrobiológusa vagy esetleg véletlen lehet e abban valami, amit mond...

És a cikkben is ha megnézed az volt anno a gond a másik oltással, hogy nagyon hasonlított az egyik felszíni proteinje egy hormonra, ami egy autoimmun folyamatot indított be és hát ugye így sok sok embernél okozott narkolepsziát. pedig anno erre az oltásra is biztosan azt mondták hogy biztonságos...

Szóval kedves kismama, én megértem az aggodalmad, mert igenis aki nem hisz el mindent csak úgy a virológusoknak és orvosoknak, hanem megpróbál előtte egy kicsit utánanézni a dolgoknak, akkor valóban nem teljesen alaptalan a félelmed, főleg úgy hogy emlékszem hogy a pécsi Jakab Ferenc virológus egy éve még a maszkról is azt nyilatkozta, hogy az égadta világon semmit sem ér, és csak azoknak kell hordani, akik betegek....

meg azt is hogy több év kell mire előállítanak egy vakcinát...

rendben van aláírom, hogy jobban ért hozzá, mint én, no de már 2* hülyeséget mondott, akkor most feltétlenül el kell hinni neki azt, hogy az oltások mind biztonságosak , és biztosan nem okoznak később sem autoimmun betegséget, sem meddőséget , sem semmit...

Itt a videó arról, amit egy német mikrobiológus nyilatkozott.

Utána lehet nézni, tényleg ez a foglalkozása, tehát annyira azért csak nem hülye, no meg feltételezem hogy ő sem csak úgy vette a diplomáját..

És ha csak a negyede is igaz annak amit mond, akkor már az is félelmetes számomra....

https://www.youtube.com/watch?v=4uo2KGiSjrw

2021. márc. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os, nagyon köszönöm a részletes hozzászólásod (többiekét is persze). Bennem is sok a félelem az oltás hosszútávú hatásaival kapcsolatban, főleg, ami a gyermekemet illeti, átmegy-e az anyatejbe valami...stb. Már nem csak az én életemre, egészségemre kell gondoljak, sőt!!!

Én sem vagyok oltásellenes, influenza oltást tavaly év végén pl. szoptatósan is megkaptam. De azt ugye nem fél év alatt dobták össze.


6-os: szívből kívánom a mielőbbi gyermekáldást :) :)

2021. márc. 3. 17:29
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyik oltóanyagban sem élő vírus van, így biztonsággal beadható. Más országokban simán adják, sőt a szoptatott gyermek is részesül az anyai ellenanyagokból. Nekem már nem baba a lányom, de még szopik, és nem is erőltetem a leválasztást pont emiatt, hogy kapjon tőlem ellenanyagot majd ő is, ha már végre beoltanak. Az összes nyugatinál ez a helyzet, hogy igenis oltják vele a szoptató nőket is, sőt, kifejezetten ajánlják, és még a terheseket is beoltják az amerikaiaknál meg az angoloknál, ha kérik. Az orosz az ugyanazon a módszeren alapszik, mint az AstraZeneca, a kínai pedig ugyanaz a módszer, mint amivel magát a gyereket beoltják pl. gyermekbénulás ellen vagy influenza ellen. Én egyébként csodálkoztam is, hogy itt nem is nagyon kommunikálnak a szoptató anyákról, vagy össze-vissza, nyugaton még önkéntes anyákat is kerestek, hogy pontosan mérjék a leadott anyatejben, hogy mikor és mennyi ellenanyag megy át.
2021. márc. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
5-ös a szoptatás speciális helyzet. NE csak az orvosa véleménye érdekelje, illetve tágítsa ki azt, hogy melyik orvosra hallgat. Nyilván tudományos vonalon kell elindulni, nem elmebetegeknél, vagy kuruzslóknál kérdezősködni, de sajnos az a nagy büdös helyzet, hogy a laktáció tudománya itthon még szinte teljesen ismeretlen, az orvosok általában nem tudnak lófszt se a szoptatásról, hogy mi megy és a többi. Így fordulhat elő olyan, hogy pl. felírnak az szoptató nőnek egy olyan gyógyszert, amivel amúgy egynapos újszülöttet is lehet kezelni és az anyatejben se jut át, de azért a doktor úr közli, hogy a szoptatást abba kell hagyni. Rengeteg esetben mondják sajnos azt, hogy abba kell hagyni a szoptatást, holott semmi indok nincs rá, egyszerűen nem értenek hozzá és ez a legegyszerűbb. Ha kérdező beszélsz angolul akkor kutakodj pl. angol és amerikai HIVATALOS szervek állásfoglalása után, illetve itthon IBCLC papírral IS rendelkező orvos érdemes kérdezni bármivel kapcsolatban, aminél a szoptatás képbe jön. A többi, kevés kivételtől eltekintve, egyszerűen egyáltalán nem ért hozzá.
2021. márc. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Kedves 8. és 9. válaszoló, köszönöm szépen a kommenteket!! Nagyon hasznosak voltak számomra :)
2021. márc. 18. 09:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!