Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kontakt vagyok, tüneteim...

Kontakt vagyok, tüneteim vannak, de az orvosom nem akar tesztre küldeni. Nem tudom kifizetni a PCR tesztet, mit tegyek?

Figyelt kérdés
20 éves egyetemista vagyok. Velem egy háztartásban élő igazoltan pozitív, én lázás vagyok, köhögök, fáj a torkom, gyenge és kétségbeesett vagyok. Egész nap fekszek, mert mást nem tudok tenni. Az orvosom erről tud, de azt mondja, hogy kontakt személyként nem tesztelnek, ha tesztet akarok az az én dolgom és én intézem. Nappali tagozatos állampolgárként jogosult vagyok erre és a további ellásra a gyógyulásom érdekében, de nem kapom meg. Merre tovább?

2021. márc. 3. 15:51
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Maradj otthon, rengeteg folyadék, c és d vitamin, zink. Gyömbéres mézes tea/limonádé, kímélő ételek. Sok pihenés kis mozgással napon ücsörgéssel, meg ha csak az ablakban is. Nem a teszttől leszel jobban, ha pozitívval élsz együtt valszeg covidod van. Gyógyszeresen csak a kórházban fekvőket kezelik ha súlyosbodik az állapotod, tartós lázad vagy légzési elégtelenséged van jelezd az orvosodnak. Antibiotikum nem jó, max a végén a felülfertőződésre, paracetamolt szedhetsz lázcsillapítasra. Sok szellőztetés, esetleg teafaolajos párologtatás. Fertőtlenítsetek mindent folyamatosan. Kitartás. Esetleg a tüdőgyógyászt nekem isoprinosine írt fel, annak utánakérdezhetsz, de nagyon drága és kétséges a hatása.
2021. márc. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De egyebkent fontos? Esetleg dolgozol, amiatt kell? Csak mert nekem is voltak hasonlo tuneteim, en fel se hivtam az orvost, egyebkent is otthon vagyok, akkor csak annyi valtozott, hogy onkentes karantenba vonultam, nem mozdultam ki 10 napig. Szerencsere par nap alatt jobban lettem.
2021. márc. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
amíg komolyabb tüneted nincs,addig nem fognak többet csinálni. Igazából nagyon nem is tudnak. Tünetes kontaktként amúgy is karanténban kell maradnod. Csóró ország ez, nem fognak ilyenért pénzt költeni. Nem csak neked,másnak sem. Statisztikailag elég kicsi esélye van,hogy komolyabb bajod legyen belőle. Annyira ne aggódj miatta. De ha komolyabb tüneted van akkor lépj azért az ügyben. Viszont ha nincs nehézlégzésed, vagy valami neccesebb tüneted ne számíts rá,hogy fognak veled foglalkozni. A komolyabb tüneteket produkáló,veszélyeztetett emberekre figyelnek oda mivel véges a kapacitása az egészségügynek. Sajnos végesebb mint egy halom másik országnak. jobbulást.
2021. márc. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Már kapható patikában.

[link]

2021. márc. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
kedves utolsó,az a teszt a fertőződés +14 nap után fogja kimutatni az "aktív" fertőzést. Az a teszt arra jó,hogy későbbiekben megtudja ,hogy van e antitest még a vérében.
2021. márc. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
30%

Márpedig ha szoros kontakt tüntetés lesz, az orvosnak kötelessége megrendelnie a tesztet!

Bár azt nem tudom, ilyen esetben hogyan lehet érvényesíteni.

Én is kontaktként lettem tüntetés, és nekem meg is rendelte a háziorvosom a tesztet.

2021. márc. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
91%

Dehogy kötelessége. Anélkül is dönthet úgy már hónapok óta, hogy covidos.

Kérdező, hiányzik neked az orrtúrás?

2021. márc. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!