Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen oka lehet a magas...

Milyen oka lehet a magas kreatinin szintnek?

Figyelt kérdés
Sziasztok, eddig soha nem diagnosztizáltak semmilyen problémát a vesémmel, évente egyszer teljes vérképet szoktam csináltatni, egészen tavalyig mindig minden rendben volt. Tavaly az lett az eredmény, hogy egy kicsit megemelkedett a kreatinin szintem. A felső határ 95, nekem 99 volt. A háziorvos azt mondta, ilyen kis eltéréssel nem kell foglalkozni, de most kaptam meg az idei vérvétel eredményét, és még tovább emelkedett, most már 106, ezt már semmiképpen nem vehetem félvállról. Járt már más is úgy, hogy soha életében nem volt semmi baja a veséjének, aztán 40 évesen így megemelkedett a keratinin szintje? Mi volt az oka? Kamaszkorom óta szedek egy hormongyógyszert, de soha nem okozott a vérképemben semmi gondot.

#magas kreatininszint
2021. márc. 6. 20:57
 1/1 Angel3000 ***** válasza:
Kedves kérdező! A keratinin koncentráciòjának növekedése általában a vese szürletképzési zavarának, hiányosságának következménye. Emelkedett szintje utalhat még vesebetegségre, a húgyutakban fennálló elzáròdásra, szivelégtelenségre, de sokkos állapot vagy dehidratáciò esetén is előfordulhat a magasabb szérum szint. Ritkábban az izmok keratinin-lebontásának növekedése okozza az emelkedett vérszintet, de szélsőséges diéta is járhat ilyen következménnyel.
2021. márc. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!