Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gasztroenterologus/IBS?

Gasztroenterologus/IBS?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem szeretnek orvost játszani, inkább tapasztalatokra lennék kiváncsi.

Hónapok óta szenvedek azzal, hogy estére iszonyatosan felpuffadok, nagyon szeles leszek. Nagyon gorcsol, bugyborékol a gyomrom, de nem úgy, mintha WC-re kellene mennem, épp hogy a szelesedes miatt.. Borzasztóan kellemetlen, főleg, hogy párkapcsolatban elek, nem tudom elengedni magam. Már állandóan attól rettegek, hogy éjszaka mikor történik egy kellemetlen eset.

Viszonylag gyakran, hetente 3-4x edzek, az étkezésem is a helyen van, probalok odafigyelni, ritkán persze megengedek magamnak egy-egy csaló kajat. Hozzátenném, ez a puffadas, szelesedes nem csak csalonap alatt jön létre, gyakorlatilag minden napomat megkeseríti.

Esetleg plusz egy info: 2016-ban eltavolitottak az epehólyagom, epekovem volt.

Próbáltam a probiotikum kúrát, jelenleg is alkalmazom, az hellyel-közzel megszüntette a problemamat, viszont az elmúlt 1-2 hétben emellett is visszatértek a panaszok, így ma reggel bejelentkeztem jövő hét keddre magánba, gasztroenterologushoz.


Olvastam a temaban, az IBS-sel megegyező tüneteket produkálom, de persze meg egyszer kiemelnem, nem vagyok orvos, csak ezzel tudtam beazonosítani a problemamat. Plusz még valami: egyszer szekrekedes, egyszer hasmenés váltakozik..


Aki hasonlóval küzdött, van erre megoldás? Tud majd segiteni a gasztroenterologus?


Nagyon köszönöm a válaszokat!


2021. márc. 8. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálam a tej okozta, próbálj meg áttérni a laktózmentes tejre.
2021. márc. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenfèle érzékenységre kivizsgáltak, Uh, minden volt,semmire nem vagyok érzékeny, nincs Chrone betegségem, nincs semmi bajom, illetve van, de nem tudják mitől. Azt mondták IBS, szedjek probiotikumot (van külön IBSeseknek való). Időnként beszedem tényleg jobb olyankor a kúra alatt aztán visszajön.
2021. márc. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkét választ!


Utolsó: akkor mit lehet tenni? Megbarátkozni a helyzettel és ennyi?

2021. márc. 8. 14:33
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Én próbáltam a vegaságot is. Nem segített.. Szóval 2-3 havonta beszedek egy adag probiotikumot és elfogadom a helyzetet. Amúgy pedig igyekszem kerülni a túl zsíros, túl cukros túl ilyen-túl olyan ételeket, az alkoholt, szóval probálok egészsegesen és mértékletesen étkezni.
2021. márc. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!