Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Üdv! Koponya ct vel kapcsolat...

Üdv! Koponya ct vel kapcsolatban szeretnék érdeklődni. Tegnap kaptam egy koponya ct vizsgálatot egy fejsérülés miatt. Kell e félnem a kozeljövőben valamiféle káros szövődményemtől? Tapasztalatok? Kinek hány éve volt és volt e baja tőle?

Figyelt kérdés
Koponya ct, volt már valakinek?

#CT #koponya CT #Ct sugárzás #Ct sugárzás káros hatása
2021. márc. 8. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha a CT-káros hatásaira vonatkozik a kérdés, akkor azt lehet mondani, hogy egy koponya CT során kb. 2.3 mSv sugárzás éri a pácienst, ami nagyjából egy évi természetes háttérsugárzásnak felel meg. A kérdésből nem derül ki, hogy mennyi és milyen sorozat készült, illetve milyen gépen, de valószínűleg a fent említetthez hasonló lehetett a sugárterhelés. Általában a leleten van erről információ.

Én személy szerint egy koponya CT-vizsgálat hosszútávú káros hatásaitól nem félnék különösebben. Lényegében ez a legkisebb dózissal végezhető CT-vizsgálat összehasonlítva a mellkasi, vagy hasi CT-vizsgálatokkal.

2021. márc. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

2 percig voltam a gépben, a doktor szerint alacsony dózist kaptam.

Az agy sejtjeinek regeneralodása végett félek.

2021. márc. 8. 12:52
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak sima ct volt, semmi plusz anyagot nem kaptam.
2021. márc. 8. 13:03
 4/5 anonim ***** válasza:

A sugárzás leginkább az osztódó sejtekre hat károsan, amiből az agyban nincs túl sok. Így én ettől nem félnék.

Kicsit sarkított példa, de mivel kb. egy évnyi sugárterhelésnek megfelelő dózist kaptál pluszban, értelmezhetjük ezt úgy is, mintha egy évvel idősebb lennél és természetes háttérsugárzásból kaptad volna ezt a dózist.

2021. márc. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A pajzsmirigy is valamilyen szinten érintett lehet a sugarzastól.

Ettől jobban tartok. Bár nem tudom mennyi idő után újjul meg teljesen.

Kicsit tapasztalatlan vagyok a témában.

2021. márc. 8. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!