Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha pajzsmirigy alulműködésem...

Ha pajzsmirigy alulműködésem van, azt örökké kezelni kell? Vagy meg lehet belőle gyógyulni teljesen?

Figyelt kérdés

Nemsokára megyek vérvételre, de van a családban több pajzsmirigyes is és sok tünetem van.

(Hajhullás, alkholot nem bírom túlzottan, ingerlékenység, változó hangulat, depresszió, nem vagyok kövér, de fogyni nem igazán tudok, motiválatlan vagyok, állandóan fáradt)

19/L


2021. márc. 10. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
A pajzsmirigy alulműködést az esetek legnagyobb részében igen, élethosszig kell kezelni.
2021. márc. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szóval úgy értem, nem, általában nem lehet belőle kigyógyulni, hanem folyamatos kezelést, hormonpótlást igényel.
2021. márc. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Közben megnéztem a könyveimet, és jól emlékeztem, a pajzsmirigy alulműködés nem szokott gyógyulni, élethossziglani kezelést, hormonpótlást igényel, amennyiben kialakul
2021. márc. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Így már nagyon szorítok, hogy ne ez legyen a peobléma!😬
2021. márc. 14. 11:04
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazán nincs mit :) amúgy hozzáteszem, azért a pajzsmirigy alulműködés az egy viszonylag jól kezelhető, karbantartható betegség, úgyhogy véleményem szerint ha ez derül ki, akkor azért egy jól kezelhető problémával állsz szemben, de persze ez nézőpont kérdése
2021. márc. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én 3 hete szedem a gyógyszert, alulműködésre. De csak amiatt írta ki a doki, mert babát szeretnénk. Normál helyzetben nem tette volna. Nekem azt mondta, hogy ez egyáltalán nem biztos, hogy szednem kellesz, lehet csak most, illetve mikor terhes leszek (ha leszek) és utána már nem. Persze ezt senki sem tudja biztosra megmondani. Gondoltam leírom, mert esetemben egyáltalán nem volt szó, hogy most akkor már mindig szednem kellesz.
2021. máj. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: a tünetek ugyanazok nálam is. 😏
2021. máj. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!