Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Alopecia universalis-ra van...

Alopecia universalis-ra van valamilyen gyógymód vagy tud rajta bőrgyógyász segíteni?

Figyelt kérdés
A barátomnak van alopecia universalisa és nagyon zavarja a dolog. Próbálom neki mondani, hogy nincs ezzel semmi gond és hogy mindenki így szereti, ahogy van, de szegényen látom, hogy számára ez sovány vigasz.. Lehet esetleg valahogy kezeltetni?

2021. márc. 11. 09:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos a fiamnak is van fél éves kora óta, most 17. Apaként az elmúlt 15 évben a következő tapasztalatokat szereztem.

1. Mivel minden negatív, de minden góckutatás, még teljes immunvizsgálat is volt, semmire nem allergiás, semmit, de semmit nem mutatott semmilyen vizsgálat. Tehát esetleg érdemes külső körülményben kell keresni a problémát, vagy lelki okokban. Van olyan, hogy lelki problémára valaki így reagál.

2. Tapasztalatom szerint, persze bizonyítani nem tudom, de nekem a fog a leggyanúsabb. Minden esetben, amikor fiamnak kiskorában nőtt a foga, vagy a tejfogak kihulltak és újak kezdtek nőni, azonnal fokozódott és teljesen tehetetlenek voltunk. Kentük bőrgyógyász által adott kencével, de semmi.

3. Amikor a fogak kinőttek, elmúlt.

4. Most újra kezdődik, gyanítom, hogy jönnek a bölcsességfogak. Megyünk is röntgenre.

Nagyon jó, hogy mellette állsz, ez nagyon megviseli a "beteget" lelkileg. Hidd el, van egy nagy szerencséje; mégpedig, hogy fiú. A fiamnak is lenyírtuk nullással, még borotváltuk is, hogy ne úgy nézzen ki, mint egy rákos az utolsó stádiumban. Nála foltokban hullt, borzalmas volt. Egy lánynak ez tragédia, egy fiúnak sem kellemes, de azért mégis más.

Ami utolsó tippem, az az, hogy igyekezz társként a lehető legkevesebbet erről beszélni vele. Ha mindig ez a téma, abba beleőrül az ember. Ha beszél róla, tereld el, legyen élményetek, ne savanyodjatok bele a problémába.

Neked is kitartást, mert ez társként sem könnyű.

Kitartást kívánok,

2021. ápr. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a válaszod!

Mikor legutóbb bőrgyógyásznál volt, az orvos mandulaműtétet javasolt, mert úgy gondolta összefüggésben lehet a kettő. Sajnos itt a vírusos időszak+a munkája miatt nem volt még időnk eljutni, de úgy vagyunk vele, hogy egy próbát megér.

Nem nagyon szoktam feszegetni a témát nála, látom rajta, hogy mennyire bezárkózik ha esetleg néha feljön ez, mint téma.

Amire még nem jöttem rá, az az, hogy hogyan tudnám egy kicsit felszabadultabbá tenni. Mármint olyan értelemben, hogy Ő eléggé tart attól, hogy mit gondolnak majd róla a szüleim/barátaim. Hiába mondom neki, hogy egyikőjük se előítéletes, pláne a barátaim, valahogy mégis akárhányszor lehetőség lett volna találkoznia velük, inkább itthon maradt, mondván Ő fáradt, pedig tudom nagyon jól, hogy nem erről van szó. Persze ilyenkor nem kezdem el csesztetni, mert tudom, hogy azzal nem segítek a helyzeten, inkább ráhagyom.

Nektek esetleg ilyenfajta problémátok nem volt? Én nagyon szeretnék vele menni ide-oda, mert én örülök, hogy van nekem, de úgy nehéz, ha ennyire elzárkózik.

2021. ápr. 9. 08:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez egy nehéz kérdés, és nem vagyunk egyformák. Fiamat ez soha nem zavarta, bár még most megyünk bele abba a korba, amikor a lányok elkezdik érdekelni; 16 éves múlt. Tanár vagyok, és van az iskolánkban egy fiú, akinek hasonló a problémája, és őt is megviseli, nem lehet vele róla beszélni. Megítélésem szerint ez olyan probléma, amit nem lehet kerülgetni, meg "úgy csinálni", hogy minden rendben, mert előbb utóbb robbanni fog.

Kicsit a sokkterápiának vagyok a híve, mert igazából az a feladat, hogy kirángassuk a helyzetből.

Azt javaslom, hogy ijessz rá. :)) Teátrálisan ültesd le(ez alatt azt értem, hogy ne szokásosan)és mond el neki, hogy most Neked van gondod és szeretnél vele egy komoly dologról beszélni, és mond el neki, hogy ez Téged nagyon zavar, és nem az, hogy nincs haja, hanem, hogy őt ez az egész ennyire zavarja. Hogy egyedül kell szórakozni menned, hogy ő szégyelli magát, pedig értékes ember, és hogy senki nem foglalkozik ezzel csak ő. Mond el neki, hogy nagyon szereted, és Neked egyáltalán nem fontos a külső(gondolom ezt mondtad már :)), de félted a kapcsolatotokat, mert olyan irányba megy a probléma, ami közétek állhat. Kicsit "tegyél rá". Kicsit ijeszd meg, és finoman éreztesd vele, hogy elveszíthet, ha ez így megy. Amúgy sajnos ez igaz lehet, még akkor is, ha Te ezt még most nem így gondolod.

Valószínűleg nehezen érti meg, főleg a kor miatt, mert a fiatal fiúk tévesen ítélik meg, hogy a lányoknak annyira számít a külső, mint egy fiúnak. Te tudod, hogy ez nem igaz, de ő fiú, és kisebbrendűségi érzése van.

Mivel Te itt írsz, valószínűleg elég erősen dúl benned a probléma, és téged is "feszít". Félő, hogy magától a dolog nem fog megoldódni, és ilyenkor érdemes lenne szakemberhez fordulni. Ez is lehet egy út, de ahhoz az is kell, hogy ő felismerje, hogy neki lelki problémái vannak. Ez egy fiúnak megint csak elég nehéz, mert a fiúk ezt szégyellik.

Mindkettőtök és a kapcsolatotok érdeke, hogy ez nyugvópontra kerüljön, mert lehet, hogy most még nem érzed, de előbb-utóbb tönkreteheti benned az érzéseket; és nem a haja hiánya, hanem az ő viselkedése miatt. Ha pedig lassan elkezded sajnálni a fiút, az már nem szerelem, átalakul sajnálattá és akkor vége. Ezt kell mérlegelnie neki és neked is.

A mandula csúnya dolgokat tud okozni, lehet, hogy az a gond, de ha az is a gond, mire ez rendeződik legalább fél, de inkább egy év.

Mindenképp változtatni kell, ha ezt a kapcsolatot életben akarjátok tartani.

Ezzel meg kell tanulni együttélni. Ez egy nagy feladat.

A fenitek csak ötletek, ha butaságnak találod, hagyd a fenébe, felejtsd el, ha valamivel egyetértesz, akkor megérte írnom. :))

Ha tudok segíteni, nyugodtan írj.

2021. ápr. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!