Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A láz elmúlik antibiotikum...

A láz elmúlik antibiotikum nélkül is?

Figyelt kérdés

Fáj a torkom meg a fejem, folyik az orrom, és tegnap 37 volt pont a "lázam". Ma már 37,1.

Mit tehetek, hogy megelőzzem a lázat és hogy minnél hamarabb elmúljon a bajom? Antibiotikum nélkül is le fog menni? Vagy van olyan antibiotikum ami vény nélkül kapható?



2021. márc. 12. 12:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

37 nem láz hanem hőemelkedés.

Lemegy. Nem kell miden xarra antibiotikumot szedni, mert aztán amikor tényleg kell, akkor majd jól nem fog hatni.

2021. márc. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Természetesen, hőemelkedésre meg fejfájásra nem kell rögtön antibiotikumot szedni. Ha nagyon fáj, vegyél be fájdalomcsillapítót, amúgy meg igyál sokat és pihenj.
2021. márc. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
A 37 fok nem láz az antibiotikum pedig nem lázcsillapító.
2021. márc. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Honnan szedted, hogy pont antibiotikum kell? Termeszetesen nem kaphato veny nelkul, es nem is cukorka, amit minden szarra be kell venni. Egyebkent meg bakterialis fertozes eseten hat, ha virusos, akkor nem er semmit.

37,1 az semmi, meg csak csillapitani se kene, hadd dolgozton a szervezet.

Pihenj sokat, a torkodra valami szopogatos tablettat szerezhetsz, ha tenyleg lazas leszel 38 es felette, es szarul vagy, akkor lazcsillapito. Ha lazas vagy es nem olyan magas, nem erzed magad rosszul, akkor sem kell feltetlenul gyogyszert bevenni.

2021. márc. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Na az már látszik, hogy te se voltál ott biológia órákon.


"A láz

A testünk hőmérséklete normálisan 36-37 C között van, 37-38 C közötti testhőmérsékletet hőemelkedésnek, a 38 C felettit pedig láznak nevezzük. Ez a tünet a szervezet egyik védekező reakciója, amivel az őt támadó kórokozókat igyekszik elpusztítani, ezért csak 38 fok felett kell csillapítani."

[link]


Csinálj forró gyógynövényes teát, pl. kamillából, kakukkfűből, lándzsás utifúból, egyél mézet és pihenj. Ennyi.


Antibiotikum.. úristen.. téged se az eszedért szeretnek.

2021. márc. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
54%
Aszpirint vagy kalmopirint mértékkel lehet szedni, de a 37° az még "egészséges" is egy betegség kezdetén. Csillapítja a fejfájást is. Orrfolyásra viszont orrcsepp javasolt.
2021. márc. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
El
2021. márc. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek!


Aki meg nagyon kedvesen elkönyvelte, hogy én hülye vagyok mert ezt még nem kell csillapítani, meg hogy a 37 még nem láz, engedje meg, hogy meglepjem, én is tudom.

Lehet nem jött le a kérdésből, de direkt azért írtam úgy, hogy 37 volt a "lázam" (idézőjelben) mert tisztában vagyok vele, hogy ez még nem láz.


Azért kérdeztem az antibiotikumot, hogy kell-e ha esetleg a hőemelkedésből láz lenne. Meg nyilván még nem akarom lejjebb vinni, csak ha láz lesz belőle.

2021. márc. 12. 13:11
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
🙋‍♀️
2021. márc. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Ha lázad van, akkor lázcsillapítót veszünk be, pl. Algopirin.

Az antibiotikum teljesen más gyógyszer, nem lázcsillapításra való.


Ha még ennyit se tudsz, akkor bocsi, de joggal könyvelhetünk el h..lyének.

2021. márc. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!