Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mikor indokolt a pajzsmirigy...

Mikor indokolt a pajzsmirigy műtét?

Figyelt kérdés
Egyelőre csak a gyanú áll fent. Mert a nyirokcsomók kicsit duzzadtak illetve a pajzsmirigy tömöttebb tapintatú,nagyobb. Megyek majd ultrahangra és vérvételre. Azonban a műtét gondolatától nagyon rettegek. Ha panaszt nem okoz egyáltalán, akkor valószínűbb, hogy gyógyszer elég lesz ugye és nem kell műteni? Valakinek valami megnyugtató tapasztalata van? Amúgy nem dohanyoztam soha és nem is iszom alkoholt ha ez számít .

2021. márc. 16. 16:37
1 2
 1/15 alletta ***** válasza:
100%

ha az ultrahang kimutat nagyobb göböket. biopszia elvégzésével, számítógépes vizsgálattal sokkal okosabb lesz az orvos.

nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni.

2021. márc. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A biopszia az mi? Ott mi történik? Illetve ha göb lenne, akkor fájna meg okozna valami tünetet, nem?
2021. márc. 16. 16:45
 3/15 anonim ***** válasza:
A mutettol sem kell felned, ha indokolt, mert sajnos ez is rutinszamba megy mar, hamar felepulsz belole, nem nagyon lesz nyoma sem, sajnos nagyon gyakori a pajzsmirigybetegseg. Viszont vannak hormonok, amiket szedhetsz, ezzel jobb hijan teljesen kivaltva az o feladatat.
2021. márc. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Aham. Csak a műtétet meg kórházat nagyon szeretném elkerülni. Inkább beszedek gyógyszereket meg nem tudom, csak azt ne. De gondolom csak akkor kell műteni, ha már annyira komoly a dolog, hogy pl. nyelési probélmát okoz.
2021. márc. 16. 16:48
 5/15 alletta ***** válasza:

nem szeretnélek ijesztgetni, és nem is vészes a biopszia. nyakadon kicsit megszúrnak, kicsit kellemetlen. a göbök általában nem okoznak tünetet, bár én éreztem, hogy növekszenek.

nekem végül műtét lett, de már ez is rutinműtétnek számít, mint #3-as írta.


ne parázz rá előre, majd a kivizsgálások után eldönti az orvos, mi a teendő.

2021. márc. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Csak akkor mutenek, ha indokolt.

A biopszia ugy nez ki, hogy egy tuvel mintat vesznek. Ez kicsit kellemetlen. Ha ezektol felsz, mondd a dokinak, hogy segitsen megnyugtatni. Mondja el h mit miert csinal, milyen erzes lesz, meddig tart. Nekem ez pl mindig segit ha reszletesen beszamolnak hogy epp mi tortenik es miert, legalabb ennyi kontrollom van az esemeny felett.Ird ossze minden kerdesed es ha lehet, ne egyedul menj. Remelem, hogy kedves orvost fogsz ki, aki kepes ugy tekinteni a hozza fordulora,mint emberre es nem egyeske ketteske szinten kezeli a pacienseit.

2021. márc. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Amúgy nekem van akkor választási lehetőségem, hogy szeretném e a műtétet vagy ha a doki azt mondja muszáj akkor muszáj?
2021. márc. 16. 16:55
 8/15 alletta ***** válasza:

ha muszáj, akkor muszáj. ezt a szakorvos dönti el.


kérlek, ne idegesítsd magad, míg a kivizsgálásokon nem vagy túl!

2021. márc. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Kikerhetsz masodvelemenyt is. De ha muszaj, azt nem veletlenul szoktak mondani. Most ne kezdj el utananrzegetni webbetegen meg ilyesmi, mert nem kell paraztatni magad,de van egy olyan allapot ,amit hüttősejtesnek neveznek. Ez altalaban joindulatu, semmi kulonoset nem tesz, viszont nem mulik el magatol es idovel sajnos atalakulhat rakos allapotuva, ezert szoktak megelozeskeppen kiszedni, hogy biztosan ne csinaljon bajt. Es tenyleg, hamar tul van rajta az ember, 1-2 het es okes vagy utana, a heg sem nagy, szinte eszre se lehet venni.
2021. márc. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat. Mivel tünetem nincs nagyon remélem, hogy megúszom gyógyszerrel.
2021. márc. 16. 17:04
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!