Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért alszok ilyen rosszul?

Miért alszok ilyen rosszul?

Figyelt kérdés
Igazából egész életemben rossz alvó voltam, a dokik azt mutatták ki hogy az alfa hullámaim nagyon alacsonyak ezért nagyon nehezen tudok mélyálomba REM fázisba kerülni, és nagyon sokszor van hogy 4-szer is felkelek este vagy épp 1-2 órát alszok, és utána még ennyit forgolódok persze úgy hogy mellette 8-12 órákat húzok végig előtte. Próbáltam már mindenfajta dolgot altató,nyugtató,gyógynövények stb... de valahogy nem voltak hatásosak vagy éppen nem akartam függőséget kialakítani csak azért hogy "begyógyszerezve aludjak" gyógynövények mellett még el is határoznám magam, de gyógyszerek mellett semmiképpen. Ha közületek van valaki hasonló helyzetben, esetleg tanácsokat/ötleteket szívesen adna azért hálás lennék:) Szép napot!

2021. márc. 19. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:
A REM fázis nem mélyalvás, a kettő teljesen más. REM fázisban álmodsz, akkor tudsz legegyszerűbben felkelni. A pihentető része az alvásnak a mélyalvás, tehát az első 3 fázis, ahol a 4. a REM. A 3. fázis a legmélyebb. Most mi a konkrét probléma? Mélyalvásból kelsz fel vagy REM állapotból? Esetleg nem tudsz mélyalvásba zuhanni?
2021. márc. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazából felületesen alszok, igen bocsi rosszul fogalmaztam csak kicsit fáradt vagyok. Mélyalvásban amikor úgy igazán kitudja magát pihennie az ember az nem sikerül. Kicsi roppansára,koppanásra bármire úgy felriadok mintha bomba robbant volna. Füldugóval alszok pedig. Horkolok is ha ez számít még valamit. Nagyon sokat kattog az agyam elalvás előtt, és ezi s rátesz arra hogy nehezen megy az alvás.
2021. márc. 19. 13:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, a horkolás lesz a gond. Valójában ez egy elképesztően káros betegség, amit sokan nem vesznek komolyan. Ha még stresszelsz is, akkor az szinte öngyilkosságnak számít. A horkolással próbálj valamit kezdeni, léteznek alvásközpontok, ahol tudnak segíteni.


Sajnos sok ember nem veszi komolyan az alvás jelentőségét, és az a menő a mai világban, hogy 5-6 órát alszanak az emberek. Ez egy nagyon káros szokás, talán rosszabb, mint a dohányzás. Bár létezik egy olyan genetikai mutáció, ami lehetővé teszi a kevesebb alvást, erre sokkal kevesebb az esély, mint arra, hogy villámcsapás éri az embert. Kijelenthetjük, hogy az emberek 99,98%-nak legalább 7 óra alvásra van szüksége. Bár vannak emberek, akik ennél kevesebbel is jobban érzik magukat, ez egy szubjektív, nem valós képet ad az állapotról, valójában pedig objektíven mérhető a kognitív funkciók csökkenése.

2021. márc. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szoros kapcsolat van a kialvatlanság és az elhízás, az Alzheimer, rákbetegségek, kardiovaszkuláris betegségek, illetve megannyi más, halálos betegség között. A gyerekek egy jelentős részét félrediagnosztizálják ADHD-val, miközben csupán arról van szó, hogy nem alszanak eleget. Erre kapnak egy stimulánst, ami csak ront az állapoton. Az autóbalesetek nagyrésze a kialvatlanság miatt történik, ugyanezt lehet elmondani az orvosi hiákról is a kórházakban. Bele sem gondolunk, hogy milyen problémákat okoz az, hogy az embereknek nincs lehetőségük legalább 7 órát aludni.
2021. márc. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én csak azóta alszok rosszul amióta rossz döntésem vannak, pl rossz kapcsolatban, mert minden idegesít és nem tudok nyugodt lenni
2021. ápr. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!