Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért van az, hogy napközben...

Miért van az, hogy napközben pár óra hosszáig nyomást érzek a mellkasomban, és érzem hogy mellé üt a szívem?

Figyelt kérdés

Kb 1 hónapja kezdődött...

26 éves vagyok.

Elmentem nőgyógyászhoz, írt fel nekem fogamzásgátlót. Elkezdtem szedni a gyógyszert, majd pár nap után erős szorítást vagy nyomást éreztem a mellkasomban. Nem nagyon foglalkoztam vele, úgy voltam vele majd elmúlik. 2 hétig szedtem. Aztán egyik reggel nagyon rosszul voltam, hevesen vert a szívem, szédültem, már úgy voltam vele h valaki vigyen be a sürgősségire, majd nem sokkal rá jobban lettem. A vérnyomásom magas volt. Lepihentem aztán jobb lett. Gondolkoztam hogy lehet a gyógyszer váltotta ki, így abba is hagytam a szedését, ezt követően már jobb lett a helyzet, viszont azóta érzem, hogy a szívem nem működik normálisan. Napközben enyhe nyomást érzek 1-2 óra hosszáig szívtájékon, és érzem hogy mellé üt, tehát szabálytalan. Ez főleg akkor jön elő ha fizikai munkát végzek.



2021. márc. 20. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Ez elegge panikrohanak hangzik. Lehet a gyogyszer valtotta ki. Ha jol ertem amit mondasz, akkor amit a sziveddel tapasztalsz azt palpitacionak hivjak. Ez egy artalmatlan jelenseg.


Persze nem vagyok orvos, de amikor panik rohamom volt pontosan ugyanezeket ereztem, valamikor hetekig.


Azert jobb lenne megkerdezni a dokit hogy mi lehetett ez.

2021. márc. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
26%

Jézusom irány a kórház! Anyukám egy nap nyomást érzett a mellkasában, pulzusa 100 fölött volt végül kihívtuk a mentőt. Állítólag végzetes is lehetett volna.


Egyébként valami probléma volt a szívével. Műtetni kéne, hogy többé ne forduljon elő. Nem veleszületett, talán korral jár. Nem akarok hülyeséget mondani. (43 éves volt ekkor)

2021. márc. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
EKG-t csináltass, ha az normális, akkor pánikroham.
2021. márc. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Csináltattam EKG-t, ott azt mondták hogy van egy pici ritmuszavarom, de ezzel 100 évig is el lehet élni.

Kértem már időpontot kardiológiára de csak április 21ére kaptam időpontot előbb nem.

Lehet pánikroham volt nem tudom, de nagyon rossz volt. Ez nem tartott 5 percnél tovább. A gyógyszer szedése előtt semmi bajom nem volt az égvilágon. Utána jelentkeztek ezek a problémák.

Mindenesetre megnézetem magam.

Köszönöm a válaszokat!

2021. márc. 20. 19:48
 5/6 anonim válasza:
100%

#2-es vagyok.


Sok sikert, szorítok, hogy ne legyen nagy baj! :)


Enyhe szívritmus zavarom nekem is van, de ahogy nálad, nálam sem probléma. Terheléses EKG-n vizsgáltak.

2021. márc. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4# Mindenesetre hanyagolj bármiféle fogamzásgátló tablettát, mert azok bizony okozhatnak ilyen galibát.


Magnézium, gyógynövényes nyugtató tabletta, valamint galagonya, általában rendezi ezeket a problémákat addig is amíg eljutsz szakorvoshoz. De egy alapos kivizsgálás indokolt.

2021. márc. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!