Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit jelezhet az időnkénti...

Mit jelezhet az időnkénti légszomj pihenés közben?

Figyelt kérdés
Ma éjjel alig tudtam aludni, többször is felkeltem, mert úgy éreztem, hogy nem kapok elég levegőt, hiába lélegzek normálisan. Így minden 10. levegővételnél egy hatalmas levegőt kellett vennem, hogy ne érezzem ezt a hiányt. Ez az állapot még most is fennáll. Kb. havi 2-3 alkalommal szokott ez előfordulni. Voltam tüdővizsgálaton covid után, enyhe gyulladást állapítottak meg, azonban ez már hónapok óta létező jelenség. Kilégzéskor olykor sípolok is. Ez mindenképpen asztmára vall?

2021. márc. 21. 11:05
 1/8 A kérdező kommentje:
Szinte minden alkalommal éjszaka, de főleg reggel jelentkezik. Normálisan tudok levegőt venni, nem köhögök, nem ingerel. Olyan érzés, mintha az oxigén rosszul 'szívódna' fel a tüdőmben.
2021. márc. 21. 11:06
 2/8 anonim ***** válasza:
Volt már ilyen nekem is. Általában durva ivászat után. De 3-4 nap után elmúlt.
2021. márc. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem iszok alkoholt, de elég kemény dohányos vagyok (iqos). Amúgy próbáljatok már úgy írni, hogy ne ijedjek meg, ha olyan rosszra gyanakodtok. Köszi. :D
2021. márc. 21. 11:09
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem hurutos köhögés után jött elő már 2x is. Ventolin-t irattam a háziorvossal, megoldotta. Próbáld meg.
2021. márc. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szerintem az van itthon, komplett gyógyszertáram van. Esetleg a kodein is segíthet? Vagy az csak a köhögést csillapítja? Mint említettem, nem köhögök. Egyébként nem voltam beteg mostanában. Vagyis 1 hónapja voltam covidos, de mondom, az ilyenek régebben is előfordultak, ezért félek tőle.
2021. márc. 21. 11:14
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha covidos voltál 1 hónapja, ne csodálkozz. Még nem ürült ki a szervezetedből. Egyébként meg hurut okozhat ilyet, valóban. Csökkenthetnéd a cigit, egyébként meg 90%, hogy átmeneti dolog.
2021. márc. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tehát simán magyarázható azzal, hogy nem tiszta a tüdőm? De akkor miért csak időnként jelentkezik? Nekem ez nagyon furcsa. Mondjuk én is gyakorin panaszkodok ahelyett, hogy orvoshoz mennék. A röntgen nem mutat ki sok mindent.
2021. márc. 21. 11:24
 8/8 anonim ***** válasza:

Vagy még mindig ez a népművészeti cserépedény covid, vagy alvási apnoe.

Az asztma nem valószínű.

2021. márc. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!