Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az tényleg káros az egészségre...

Az tényleg káros az egészségre, ha sokat van a test közelében a telefon?

Figyelt kérdés
Hosszú évek alatt tényleg kialakulhatnak ez miatt betegségek pl rák meg ilyesmik?

2021. márc. 25. 12:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem igen.

Telefonalni is jobb fulessel.

2021. márc. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%
Bizony káros! A telefon megállás nélkül ontja magából a káros elektromágneses hullámokat, a képernyő sugárzáásáról meg ne is beszéljük. A képernyő UV-sugarai a szemnek ártanak, az elektromágneses hullámok, például a telefonálásnál pedig daganatkeltő hatással bírnak. Nem véletlenül mondják, hogy a sok telefonálástól gyakrabban fáj a fej, ugyanis az agysejtek igen érzékenyek erre a hullámra.
2021. márc. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 meszike91 ***** válasza:
100%
Nincs bizonyítva. Valószínűleg nem az.
2021. márc. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

A telefon nem bocsát ki UV-t. Ha így lenne, akkor pl látnod kéne a pénzen lévő UV csíkot. De nem látod. A 2-eshez hasonló tudatlanok generálják a legnagyobb pánikot a hozzá nem értők körében. Elhiszem, hogy veszélyesnek hangzik ez az "elektromágneses hullám" kifejezés, de fogadjunk nem tudná elmondani, hogy mi is az. Csak azt tudja, hogy rettentő veszélyes... De hogy miért? Hát csak.

Kérdésre a valasz indoklások nélkül: Nem veszélyes, ha sokat van testközelben a telefonod.

2021. márc. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem lesz tőle semmi bajod, ezek mind összeesküvés-elméletek, hogy telefon rákot okoz.


Telefon kibocsájt némi rádióhullámot ami szimplán egy elektromágneses hullám. Ezzel tudsz kapcsolódni különböző hálózatokra (Wifi, Bluetooth, telefon hívás stb..). Ezeknek a rádióhullámoknak vannak erősségei, mindegyik telefontól eltérő. Régebben statisztika készült az elterjedt telefonokról. Van egészséghatár amit kitűztek, hogy annál feljebb nem ajánlatos átlépni. Ez olyan mint szmogtérképen a 100-as határ. A fölé nem ajánlatos menni, mégis legtöbb város túllépi azt e törődése nélkül. Egyébként nagyon kevés telefon van, ami ezt túllépi, azis inkább az olcsóbb kategóriába sorolandó telefonok. Ez az egész úgy van mérve, hogy közvetlen fejed mellett lévő sugárzás, tehát nem úgy, hogy asztalon van a telefonod akkor hogyan ér téged a sugárzás, vagy ha nyomkodod hogy van stb. Egész nap meg nincs fejed mellett közvetlen 3 centire a telefonod. Tehát alapértelmezetten olyan mintha telefon se lenne közeledbe, nem ér téged annyi sugárzás, hogy "rákot" okozzon. Ugyanez igaz az "5G-s tornyok rákot okoznak, koronát sugároz, mikrótól meghalsz, wifitől szintén rákos leszel stb.." Megsúgom, napból több sugárzás megy rád mint wifi, telefon egyéb eszközök egy szobába. Főleg nyáron. Értelemszerűen nem ajánlatos úgy aludni, hogy fejed telefonon van egész éjszaka, wifi router mellett ülsz közvetlen egész nap, de nem leszel rákos tőle, meg nem leszel tőle koronás.

2021. márc. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szegény 2-es, ha tudná, hogy mi minden megy még keresztül nap mint nap a testünkön, természetes forrásból is. 5 raklap alufóliacsákót el tudnék neki sózni.
2021. márc. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A 6-osnak és a 4-es üzenem, hogy ajánlott a saját nevetekben beszélni. Én nem tudatlan vagyok, csupán mi mindannyian más dolgokban hiszünk. Igazából itt nem ócsárolni és degradálni kellene a másikat, hanem az illető kérdését megválaszolni Lol, de nem egyszerű. Az meg, hogy összeesküvés elmélet-e, azt döntse el mindenki maga. A 6-osnak pedig azt, hogy nem paranoid vagyok, csupán óvatos. Ez nem egy gyűlölkődő fórum, az van több száz egyéb helyen.
2021. márc. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7-es.

Nem hinni kell, hanem megismerni és elfogadni a tényeket.

2021. márc. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#7!

Attól hogy te azt hiszed, hogy bocsát ki UV-t még nem bocsát ki. Ez nem hit kérdése, fizikailag mérhető.

Nem elhinni azt amit meg lehet mérni pedig tudatlanság és kész. Most érted megmérsz egy botot mérőszalaggal kijön, hogy 20 centi, te pedig abban hiszel, hogy az 30 centi? XDD

2021. márc. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9!

Jó, akkor lehet nem UV-t bocsát ki, de mindenképpen káros a szemre nézve! Rosszul mondtam, és tévedtem, emberi dolog. Attól én még nem leszek tudatlan, mert valamit nem jól tudok. Mindenki hibázik, hazudik, aki azt mondja, nem.

2021. márc. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!