Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 60 éves, elhízott férfi...

60 éves, elhízott férfi vagyok. Az orvosom Mercformin gyógyszer szedését javasolta. Elkezdtem napi 1000 mg -mal. Egy hét után napi 2-2 szem, vagyis 2000 mg. Ég a gyomrom, és fájnak az izületeim. 3000 mg lenne a cél,de már ezt sem bírom. Folytassam?

Figyelt kérdés

#Mellék hatás?
2021. márc. 25. 17:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A kockázatok, és mellékhatások tekintetében kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét.

Egyénileg beállított gyógyszernél nem releváns egy anonim fórum használóinak a válasza. Inkább a dokival kellene beszélned.

2021. márc. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kérdezd meg vagy a gyógyszertészt. A használatiban mit írnak a mellékhatásról? Hogy valóban lehet ilyen mellékhatása? Esetleg írnak olyat, hogy eleinte rosszabbodni fog az állapot, ne hagyja abba a szedést a páciens, de jobb lesz? Inkább az orvost kérdezd meg, mert mi itt csak találgatunk.
2021. márc. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a gyógyszerszedés mellett vedd fel a kapcsolatot (akár online) dietetikussal, az ő tanácsai alapján elképzelhető hogy kevesebb gyógyszert kell szedned, ha átállsz arra a táplálkozásra amit javasol.
2021. márc. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a vége természetesen az lesz, hogy felveszem a kapcsolatot az orvosommal, csak kíváncsi voltam általános véleményre a Mercforminnal kapcsolatban. A tájékoztató ilyen mellék hatásokról nem ír.
2021. márc. 25. 17:31
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdéssel tudok válaszolni: diabetológus szakorvos javasolta ?

Engem az én háziorvosom többszöri unszolással vett rá a Merckformin szedésére. Nem vagyok túlzottan elhízott 75 évesen. Viszont már 1 év során napi 1000 mg Merckformin szedése nálam súlygyarapodást okozott, miközben a vörösvérsejt számom, hemoglobin szintem 5-10%-kal csökkent. Erre valahogy nem figyelt fel a háziorvosom. 2 év szedés után 2-3 kg-ot híztam, a hemoglobin és vas szintem drasztikusan csökkent, gyakorlatilag vashiányos állapotba kerültem. Egyszerű séta, lejtőn felfelé séta során határozottan már kapkodnom kellett a levegő után. Nekem kellett rávennem a háziorvosom, hogy adjon beutalót szakorvoshoz, nem ő kezdeményezte. A szakorvos végre javasolt egészen más gyógyszert, ami már fél év alatt kb. 2 kg súlycsökkenést eredményezett, már nem érzem magam anémiásnak, nem okoz légzési nehézséget a lejtőn felfelé gyaloglás sem és határozottan fittebbnek érzem magam. Ajánlom, hogy menj el szakorvoshoz vagy más szakorvoshoz.

2021. márc. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az 1000 mg szedésével nem volt problémám, mondjuk ilyen rövid idő alatt eredményről sem tudok beszámolni. De a 2000 mg már sok volt, már nem éreztem jól magam, és akkor hol van a 3000 mg?
2021. márc. 25. 17:40
 7/14 anonim ***** válasza:
Sikerült hozzászokni a gyógyszerhez végül?
2023. jan. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az érdeklődést, de sajnos nem. Aztán váltottam gyógyszert, kipróbáltam az Adimet XR-t, hasonló tünetek. Előbb-utóbb hasmenés. Ha olyan munkahelyen dolgoznék, hogy leteszem a tollat, vagy bármit, aztán, ha menni kell, hát menni kell, de én buszvezető vagyok, és nagyon kellemetlen tud lenni, ha menet közben érzem, hogy hasmenés ingerem van. Azt hiszem, nem kell részleteznem. Nagyon nehéz jó orvost találni, akinek ez a szak területe, most január vége felé megyek egyhez. A labor eredményeim rosszak, a mellék hatások miatt semmilyen gyógyszert nem szedek inzulin rezisztencia ellen. Az ébredési cukrom 6,5 mml. Majd lesz valami. Minden gyógyszer eddig hasmenést okozott. Hónap végén többet tudok majd.
2023. jan. 13. 17:10
 9/14 anonim ***** válasza:

Én is inzulinrezisztencia miatt szedem. 37 éves vagyok és nagyon rossz eredményem lett. Nekem “csak” 500 mg Mercformin Xr-t írt fel egyelőre az orvos, mert szigorúan tartom a diétát és jól reagáltam rá. 90-ről 81-re fogytam eddig diétával, kicsit több mint 2 hónap alatt. Igen, buszvezetőként nincs meg a lehetőséged, hogy bármikor találj egy WC-t. 😕 Ugyanebből az okból nem kezdtem el szedni a gyógyszert egészen ma estig. Csak én nem vezetem a buszt, hanem minden nap 2x1 órát utazok. Sehol nem áll meg útközben. Ma péntek van, hétfő reggelig adok neki egy próbát, hátha az 500 mg még nem okoz nagy gondot..


Tudsz diétázni? Kaptál étrendet? Próbáltad esetleg az alfa-liponsavat? Nem gyógyszer, de jókat írnak róla. Megérhet egy próbát, ha a gyógyszer nem megy.

2023. jan. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nagyon hasznos és kimerítő válaszod. Az alfa-lipon savat minden képen kipróbálom. Hamarosan megyek egy szakorvoshoz, mert az utóbbi másfél, két hónapban romlottak számottevően az eredményeim. Diétázgattam, de csak "úgy", nem volt grammra, időpontra lebontva, csak nem ettem ezt, azt. Most kezdődtek a komolyabb aggasztó jelek, az éjszakai szomjúság, a sok vizelés, az alsó láb szár feldagadása. Most már teszik, nem tetszik, komolyan kell vennem. Köszönöm a segítségedet.
2023. jan. 15. 13:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!